За однією з версій — причина у тому, що голосування було програне «провладною» кандидаткою.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вимагає провести повторне голосування на виборах гендиректора Національного центру Олександра Довженка. Для цього він звернувся з відповідним листом до членів конкурсної комісії, повідомляє Lb.

У своєму листі Ткаченко посилається на те, що одному з учасників конкурсу, віце-президенту «Українського союзу промисловців та підприємців» Олексію Душутіну — начебто не дали повноцінно презентувати свою програму.

Душутін начебто сам надіслав Ткаченку листа, в якому поскаржився на «дискримінацію», мовляв, він був єдиним учасником конкурсу, хто виступав через Zoom, а не особисто. Засідання конкурсної комісії в Міністерстві культури, яке відбулося 15 квітня, він не зміг відвідати, бо «є громадянином Канади» і йому потрібен спеціальний дозвіл СБУ.

Видання Lb пише, що Душутін – це колишній гендиректор ВАТ «Військово-будівельне управління Москви», який начебто знаходиться в міжнародному розшуку за звинуваченням у спробі шахрайства. Ткаченко ж вважає претензії Душутіна «справедливими» і просить членів конкурсної комісії бути «об’єктивними» та призначити повторне голосування.

Натомість голова конкурсної комісії Ірина Подоляк у коментарі «Детектор Медіа» зазначила, що підстав для перегляду результатів конкурсу немає, бо він відбувся «у повній відповідності до законодавства»; лист міністра, на її думку, можна інтерпретувати як тиск на комісію.

«Конкурс відбувся ідеально, відповідно до закону. Публічно, відкрито і з рівним забезпеченням прав усіх кандидатів: усі кандидати зробили публічні презентації, усім кандидатам ставили запитання, усі кандидатури обговорювали, щодо усіх кандидатур голосували, усі мали однаковий час для презентацій, час на питання-відповіді від членів комісії не обмежувався. Конкурсна комісія закінчила свою роботу, підписавши протокол», – зауважила Подоляк.

На проведеному конкурсі Душутін отримав 0 голосів від конкурсної комісії, а перемогла Олена Гончарук, нинішня директорка Музею кіно в Центрі Довженка, кандидатура якої була висунута колективом закладу – вона отримала 6 голосів. Про її перемогу вже оголосив Довженко-центр у Facebook.

Водночас, колишній генеральний директор Центру Іван Козленко написав у своєму Facebook, що влада робила ставку на іншу кандидатку — Олену Лавренюк, на користь якої начебто зняли свої кандидатури кілька інших учасників конкурсу. В результаті Лавренюк отримала 5 голосів.

«Очевидно, що ставку влада зробила на Олену Лавренюк (про це свідчить і той факт, що дві інші креатури ОП – Босак і Калюжний знялись з конкурсу), яка за інших політичних обставин (навіть беручи до увагу її досвід продюсування) навряд чи би розглядалась всерйоз як кандидат на посаду директора національного кіноархіву» — написав він.

Як ми повідомляли, міський голова Києва Віталій Кличко звинувачує Мінкульт і Ткаченка у блокуванні передачі Києву Гостиного двору.

Фото: Фейсбук, Lb