Міністр оборони України Олексій Резніков висловився за те, щоб нарешті ухвалити рішення про обіг зброї в Україні.

Про це він написав у Facebook

“По-перше, я хочу відразу відкинути побоювання, мовляв, обговорювати цю тему і ухвалювати рішення “не на часі”, бо війна. Як раз саме тому, що війна, треба нарешті ухвалити давно назрілі рішення. У тому числі – і це”, – написав він, коментуючи відповідне опитування у додатку “Дія”.

Резніков нагадав, що коли до України вдерлися російські окупанти, десятки тисяч українців отримали автоматичну зброю для захисту своїх домівок у максимально ліберальний спосіб, “тому що іншого способу не було”. У багатьох ситуаціях, вважає міністр, це стало вирішальним чинником.

“Україні потрібна не тільки лібералізація, але й легалізація обігу зброї. Впорядкування. Формування культури безпечного і відповідального ставлення до зброї. Закон дозволяє громадянам використовувати будь-яку зброю проти ворога. Я вважаю логічним не створювати заборони, а регулювати використання зброї через формування стрілецької культури”, – зазначив міністр.

Він вивловив думку, що в Україні потрібно розвивати мережу стрільбищ, тирів, стрілецьких клубів, відповідних змагань. Щоб кожен громадянин, який відповідає розумним вимогам, мав можливість навчитися користуватися зброєю, підтримувати навички і – головне – сприйняти певну культуру.

“Побутує досить поширена фраза, що зброя робить людину вільною. Я переконаний, що зброя повинна робити людину в першу чергу відповідальною. Вільні і відповідальні громадяни зроблять Україну нездоланною. Закликаю усіх висловити свою думку”, – зазначив Резніков.

Фото: Фейсбук