В низці країн Європи енергетика на біомасі є дуже популярною.

В Чорнобильській зоні відчуження можна вирощувати кукурудзу для подальшої її переробки в біогаз. Таку пропозицію висловив у Вільнюсі на четвертій міжнародній конференції з питань реформ в Україні перший віце-прем’єр, міністр економіки України Олексій Любченко.

Він нагадав, що велика кількість земель в Чорнобилі не використовується через радіаційне забруднення. Також він вважає, що Україна має «величезний енергетичний потенціал».

«Україна має Чорнобильську зону, де не використовується величезна кількість земель. Там можна вирощувати культуру, наприклад кукурудзу, потім її переробляти в біогаз, з біогазу робити електрику. Це така складна потрійна переробка, яка додає доданої вартості набагато більше, ніж якщо просто поставити сонячну панель, яка є вкрай нееефективною для виконання функцій енергетичної безпеки держави», — заявив чиновник.

Біогаз — різновид біопалива, газ, який утворюється при розкладанні метановим бродінням біомаси чи біовідходів. У Європі його використовують для опалення, деякі автомобільні компанії випускають автобуси з двигунами на біогазі. Виробництво біогазу дозволяє скоротити кількість викидів метану в атмосферу.

Фото: Фейсбук