Венді Мортон вказала на позитивні зрушення у вирішенні проблеми домашнього насильства, але зауважила, що попереду ще багато роботи.

Міністерка європейського сусідства та США Міністерства закордонних справ Великої Британії Венді Мортон разом із заступницею голови КМДА Мариною Хондою та Головою Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення Хайме Надалем відвідала кімнати кризового реагування для постраждалих від домашнього насильства в Києві. Про це повідомляє сайт КМДА.

«Уже два роки ми працюємо над розбудовою системи протидії та запобігання насильства. І ця «кризова кімната» була першою, яку ми відкрили в Києві. Вона працює вже більше року, і за цей час її послугами скористалися 137 осіб. Цей заклад створено у співпраці з Фондом народонаселення і за підтримки Великої Британії, за що я дуже вдячна. Приємно бачити, що британська сторона зацікавлена у продовженні нашої роботи та розвитку системи протидії домашньому насильству», – зазначила Марина Хонда.

За її словами, саме відкриття «кризових кімнат» показало реальну ситуацію стосовно випадків домашнього насильства; це дало можливість обговорення проблеми на найвищих рівнях, а Київрада прийняла міську цільову програму «Протидії та запобігання насильству».

Чиновниця також зазначила, що місто продовжить розвивати мережу закладів допомоги, і вже цього року в Києві запрацює ще один притулок для постраждалих. Також планується створення Денного центру на лівому березі столиці.

Венді Мортон зазначила, що незважаючи на позитивні зрушення у вирішенні проблеми домашнього насильства, попереду ще дуже багато роботи. І це стосується не тільки Києва, а й України в цілому. На її думку, остаточне розв’язання проблеми буде неможливе без політичної волі перших осіб держави. Венді Мортон також запевнила, що Британія і надалі продовжить підтримувати Київ у розбудові системи протидії насильству.

Нагадаємо, у Києві створять ще один притулок для осіб, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Фото: Фейсбук