В міні-серіалі українські зірки відрізняють правдиві новини від маніпулятивних фейків про коронавірус.

Міністерство цифрової трансформації спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) презентували безкоштовний освітній серіал «Медіаграмотність у часи пандемії». Повідомляє прес-служба Мінцифри.

Міні-серіал розрахований на молодь та охоплює основні теми:

1. Які головні прийоми медіаманіпуляції
2. Чи варто довіряти блогерам
3. Хто такі псевдоексперти
4. Як не стати послідовником безглуздих теорій змов
5. Які є інструменти для перевірки будь-якого типу контенту

Як зазначили в прес-службі, за даними дослідження USAID понад 80% українців чули фейкові новини про COVID-19.  При цьому, за даними опитування U-Report, лише 13,7% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію.

«Пандемія демонструє, якою у буквальному сенсі небезпечною для життя може бути дезінформація і як швидко вона поширюється. Уміння аналізувати інформацію стає життєво необхідною навичкою», – повідомляє прес-служба.

До слова, участь в освітньому серіалі взяли українські зірки: Джеррі Хейл, Аліна Паш, Алла Костромічова, Анна Трінчер, Костя Клепка, Даша Квіткова, а ведучим серіалу став Нікіта Добринін.

В кожній серії зірки досліджують власну здатність відрізнити правду і фактаж від брехні, фейків і маніпуляцій, як би «красиво» вони не були подані.

Нагадаємо, перша партія Covid-вакцини вже в Україні. Наразі вже відомо, кого щеплять, де зберігатимуть, і коли привезуть наступні.

Фото: facebook