Зокрема, сертифікат про результати ПЛР-тесту та сертифікат про те, що громадянин перехворів і одужав від коронавірусу.

Про це на брифінгу заявив перший заступник міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб, повідомили в “Укрінформ”.

«Наразі спільно з МОЗ ми вже поступово тестуємо цифрові COVID-сертифікати для ПЛР-тестування, тобто такий сертифікат також з’явиться у «Дії». І також фактично розпочинаємо тестування COVID-сертифікатів для тих, хто перехворів і одужав від коронавірусу, і такі сертифікати також з’являться у «Дії», – проінформував Вискуб.

Посадовець виключив можливість  масового внесення неправдивих відомостей про вакцинацію до електронних баз даних, адже правила формування цифрових сертифікатів дуже складні і ретельні. На сьогодні багато країн ЄС використовують електронні COVID-сертифікати не лише при перетині кордону, а також усередині країн – при відвідуванні музеїв і навіть при відвідуванні кафе і ресторанів.

«І цілком імовірно, що у нашому найближчому майбутньому також будуть запроваджені подібні правила, і для цього потрібно бути готовим», – зазначив Олексій Вискуб.

нагадаємо, що з 1 вересня міжнародний COVID-сертифікат доступний і у додатку “Дія”. З ним українці вільно подорожують за кордон.

Фото: pixabay