Документ має затвердити Київрада разом із новим Генпланом.

Розроблений Міністерством культури та інформаційної політики Історико-архітектурний опорний план Києва (ІАОП) дасть змогу протидіяти незаконній забудові історичних ареалів столиці. При цьому в документі таки немає встановлених меж та режимів використання території історичних ареалів, повідомляє прес-служба міністерства.

«Прозора, структурована система захисту культурної спадщини викликає несприйняття з боку тих, хто зазвичай вирішує питання в обхід законних інтересів держави та суспільства. Але відтепер МКІП матиме до чого апелювати у боротьбі з будівельним свавіллям. Адже міністерство ретельно відстежує збереження історичних ареалів і не допускає жодних маніпуляцій про висотність та режими на користь хаотичній забудові» — йдеться у повідомленні відомства.

За даними МКІП, новий ІАОП — це «фіксаційний документ». У ньому відображені межі 8 історичних ареалів Києва, при цьому 7 з них існували раніше, а саме: Центральний, Північний, Дарницький, Китаївський, Південний, Солом’янський та Пуща-Водиця. Також визначено восьмий історичний ареал «Биківня» навколо національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

У відомстві наголошують, що основні зміни полягають в актуалізації документа станом на 2021 рік.

«План містить всі взяті на облік об’єкти культурної спадщини та всі затверджені за останні 20 років зони охорони пам’яток культурної спадщини на території міста Києва, а також оновлену об’єднану буферну зону об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», нещодавно схвалену ЮНЕСКО» — йдеться в повідомленні.

В Мінкульті зазначають, що в зонах, де не розроблялися режими використання території історичних ареалів, передбачається тимчасова заборона нового будівництва та реконструкції зі збільшенням наявних об’ємно-просторових параметрів будівель (крім об’єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури).

Ця заборона начебто буде діяти до моменту розроблення і затвердження окремої науково-проектної документації «Межі та режими використання території історичних ареалів міста Києва», яку КМДА зобов’язалася розробити до винесення на розгляд сесії Київради проекту нового Генерального плану м. Києва.

Зауважимо, що саме за відсутність встановлених меж та режимів історичних ареалів Києва ІАОП критикують містознавці. Деякі з них зауважують, що без цієї документації Історико-архітектурний опорний план не матиме юридичної сили.

Крім того, в МКІП повідомляють, що затвердили ІАОП Києва, хоча повноваження для цього має виключно Київрада. Цей документ має бути частиною Генерального плану міста і ухвалений рахом з ним. Нагадаємо, новий Генплан Києва громаді досі не представили.

Фото: Фейсбук