Людям вже начебто пообіцяли повернути сплачені кошти.

Мешканцям деяких столичних будинків поприходили чималі рахунки за опалення з сумами від кількох тисяч гривень до кількох десятків тисяч. Причина у тому, що Антимонопольний комітет рекомендував «Київтеплоенерго» зробити перерахунок за новою методикою, йшлося в сюжеті ТСН.

Повідомляється, що людям прийшли величезні суми за опалення влітку: так, мешканцям одно- та двокімнатних квартир нарахували по 17-40 тисяч грн.

Як розповів виданню голова ОСББ іншого будинку, перерахунок за опалення зробили у висотках, де є поквартирні лічильники тепла. В них люди платять за гігакалорії, які спожила квартира, і певну частку за обігрів місць загального користування. Скільки платити за тепло у коридорах та сходах — «Київтеплоенерго» обраховувало за однією методикою, а Антимонопольний комітет рекомендував це робити за іншою і зробити перерахунок. Після цього, як були впевнені в АМКУ, — у квартирах без лічильників сума у платіжках мала б бути меншою, а у квартирах з лічильниками — більшою. Але вийшло навпаки, і усім мешканцям у будинку прийшло по кілька тисяч «надбавки». Усі разом доплатити мають 680 тис. гривень.

«Нам виставлено більше, ніж ми спожили. За жовтень минулого сезону прийшла певна сума, проте опалення увімкнули першого листопада. Чудеса та й годі», — розповів голова ОСББ Віталій Бондар.

В Антимонопольному комітеті поки не можуть пояснити, що сталося.

«Як вони зробили і чому в багатьох у більшу сторону, зараз ще не розуміємо. Ще не отримали всю інформацію. Вони весь час відтерміновують. Коли отримаємо всю інфу, зробимо висновки», — зазначив голова Північного міжобласного тервідділення АМКУ Олексій Хмельницький.

В АМКУ кажуть, що коли рекомендували зробити перерахунок, то керувалися роз’ясненнями Мінрегіону. Там повідомили, що мають уже нове роз’яснення і вже завтра зустрічаються з представниками Антимонопольного комітету.

«Ми розуміємо, кияни не повинні страждати від наших перерахунків», — начебто повідомили у відомстві.

Однак від цього розуміння не легше киянці Ірині, якій прийшла платіжка за опалення однокімнатної квартири на 39 тисяч гривень. Вона, щоб якось заплатити ці кошти, влізла у кредит — каже, в іншому разі їй погрожують судом.

У «Київтеплоенерго» натомість запевняють, що у будинку, де людям у платіжках за серпень прийшли по 20 та 40 тисяч гривень, то це, мовляв, не перерахунок згідно з постановою АМКУ, а внутрішньобудинкове коригування відповідно до постанови Кабміну. Бо є квартири, які числилися без лічильника і на них списувався увесь небаланс. А тепер власники довели, що мають прилад обліку, тому у них гроші відмінусували, а іншим приплюсували.

«Будинок великий, обсяг споживання тепла великий. Коригування зачепило декілька періодів. Є квартира, де мінус 15 тисяч», — каже директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Видання повідомляє, що будинок, де кожному прийшло по декілька тисяч додаткових платежів, після приїзду журналістів перевірили і визнали помилку. Мовляв, нарахували зайве. Мешканцям пообіцяли повернути гроші.

Нагадаємо, у серпні АМКУ перевіряла законність підвищених нарахувань за послуги у платіжках «Київтеплоенерго».

Фото: Фейсбук