За інформацією комунальників, обприскування кущів у парку на Троєщині почалися після того, як у районі виявили отруєння собак.

Про випадки захворювання собак через отруєння невідомою речовиною 3 червня повідомила киянка Юлія Лавришин на своїй Facebook-сторінці.

У нашому парку “З водними об’єктами” на початку Троєщини масово труять собак. При чому, якоюсь рідкою речовиною, якою, мабуть, обприскують траву і кущі. Бо страждають навіть ті собаки, які ходять в намордниках… Лише за місяць четверо собак загинуло і ще зо два десятки в різний період або пройшли лікування, або зараз його проходять“, – написала киянка.

Вона додала, що усім тваринам зробили аналізи, і вони не показали ентерит, чумку чи ще якусь вірусну інфекцію, поширену серед собак. При цьому в усіх тварин були однакові симптоми – втрата апетиту, слабкість, нудота, діарея з кров’ю.

Сьогодні одна жінка побачила неподалік парку комунальника у респіраторі, який обприскував кущі і траву. На запитання, що це за речовина, він не відповів, а лише натякнув, щоб відійшла, бо там бути небезпечно“, – написала Юлія Лавришин.

Додала, що надсилала з цього приводу звернення на 1551, відповідь на яке по телефону надали у “Київзеленбуді”. Зокрема, там запевнили, що  обприскувати почали лише 3 червня безпечною для тварин і людей речовиною, “яка становить певну небезпеку для алергіків лише у першу годину“.

Киянка додала також фото тварин, які потерпіли внаслідок отруєння. Наприклад, такса Соня внаслідок отруєння дістала 80% ураження кишківника невідомою речовиною. Тварині довелося частково видаляти кишківник.

Зазначимо, що попередження про зростання кількості випадків отруєння також публікувала ветеринарна клініка “Лада”, розташована на Троєщині.

Ми писатимемо колективну заяву в поліцію і вимагатимемо, щоб її зареєстрували і провели відповідну перевірку включно з переглядом відео з камер, які є в парку“, – заявила киянка.

Редакція Kyiv Media у запиті на адресу комунальників просила роз’яснити – чи справді в парку оброблялися дерева, і якщо так – то якою саме речовиною. Відповідь надійшла 4 червня від комунальногоу підприємства з утримання зелених насаджень Деснянського району.

Зокрема, комунальники підтвердили, що проводили обробку проти шкідників зелених насаджень в парку з водними об’єктами вздовж просп. Р. Шухевича.

КП УЗН Деснянського району м. Києва опрацьовано звернення громадянки Катерини Німчук, яке надійшло на електронну скриньку до КО “Київзеленбуд” з проханням вжити невідкладних заходів щодо ураження плодових дерев попелицею (тля) на вищезазначеній території“, – вказано у відповіді.

Також у листі комунальники надіслали копію звернення Катерини Німчук, яке надійшло 1 червня:

Зазначається, що обробка проводилась 3 червня біопрепаратом “Актофіт”.

Додатково інформуємо, що зазначений препарат – інсектицид біологічного походження, безпечний для рослинного, тваринного світу та людини“, – резюмували зеленбудівці Деснянського району.

Додатково редакція Kyiv Media прокунсультується із фахівцями та ветеринарами щодо безпечності препарату для тварин. Відповідь фахівців буде опублікована окремо.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що у парку “Дубки” на Сирці  клєм залили замок майданчика для вигулу собак.

Фото: Фейсбук, КПУЗН Деснянського району