Обстеження будинку проводили двічі ще до старту будівництва метро.

Жителі гуртожитку на столичному Виноградарі звинувачують метробудівців у тому, що їхня будівля почала активно руйнуватися через роботи зі зведення метро. Ті у відповідь наполягають — від початку будівництва підземки жодних змін в будинку не сталося.

Про те, що гуртожиток на Межовій, 119 руйнується через будівництво метро, сьогодні, 29 грудня, повідомляв «Сніданок з 1+1». За словами журналістів, деформації в будинку з’явилися влітку цього року, коли почалася активна фаза робіт з будівництва метро. Відтоді тріщини начебто розрослися ще сильніше, а подекуди в квартирах «потріскалися шпалери», у підвалі нерівна підлога.

Kyiv Media

Натомість в документах, які на запит редакції Kyiv.media надала КМДА, вказано, що будинок на Межовій, 119 був у такому ж стані й до початку будівництва. Про це свідчать акти обстеження, який метробудівці склали сперше у квітні 2019 року, а потім у липні 2020-го перед тим, як почали роботи. Таким чином обстежували усі будинки в зоні впливу будівництва метро.

Зокрема, в акті від 13 квітня 2019-го вже згадується про руйнування підвалу та тріщини на стінах.

«Київський метрополітен» повідомив про це журналістам “Сніданок з 1+1”, однак в їхньому матеріалі вказано лише, що будинок за результатами перевірки було визнано задовільним. У якому стані гуртожиток був перед початком будівництва, не згадується.

«За результатами проведеного обстеження (від 13 квітня 2019-го – ред.) технічний стан будівлі віднесено до 2 категорії (задовільний)… На теперішній час результати геодезичного моніторингу світчать про відсутність деформації та руйнувань, які погіршують існуючий технічний стан будівлі…. Пошкоджень у житловому будинку (гуртожитку) по вул. Межовій, 119, пов’язаних з будівництвом метрополітену, станом на цей час не виявлено» — йдеться у повідомленні «Київського метрополітену».

Цю ж інформацію Kyiv.media підтвердили і в Подільській райадміністрації.

Раніше ми писали про те, що будівництво метро на Виноградар триває на місці раніше знесених будівель.

Фото: скріншоти ТСН, гугл карти