За словами місцевих, у цьому хостелі часто оселяються люди, які порушують громадський порядок.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Журналіст телеканалу «Київ» самостійно поїхав до цього будинку, щоб з’ясувати, чи легально працює там хостел.

«Жити неможливо. Зараз буде тепло, а вікно не відкриєш, адже під ним палять. Під будинком шум, галас, матюки – дітей погуляти не випустиш», – розповів пан Олександр, мешканець будинку.

За словами місцевих, потік невідомих людей у будинку не закінчується. Ба більше, ці тимчасові мешканці залишають після себе купи сміття, а вночі влаштовують бійки під під’їздом.

«Там (у хостелі – ред.) часто змінюються люди. Та й взагалі, із мешканцями цього хостелу немає сенсу розмовляти. На це має реагувати адміністрація. Однак на всі зауваження реакції досі не було», – зазначила мешканка будинку.

Журналіст телеканалу «Київ» вирішив під виглядом клієнта заселитися в цей нібито хостел та перевірити, чи все справді так, як кажуть місцеві.

На вході в підвал є така собі рецепція, однак там немає нікого й нічого, окрім антисептика на столі та переліку штрафів. Номер телефону адміністраторки хостелу довелося дізнаватися в місцевих мешканців.

Під час телефонної розмови вдалося з’ясувати, що доба проживання в хостелі коштує 150 гривень. Місяць – 1 800 гривень.

Відтак, схоже, інформація від мешканців підтверджується – у житловому будинку справді працює хостел.

«У житловому кодексі і в Державних будівельних нормах у житлових будинках немає визначення хостелу. Але в Держнормах від 2019 року прописано, що в житлових будинках заборонено розміщувати хостели», – зазначив Дмитро Байраченко, представник Держпродспоживслужби в м. Києві.

Тож, журналіст телеканалу «Київ» разом із місцевими мешканцями викликав поліцію, щоб зафіксувати факт порушення норм.

Поліція була на місці за 10 хвилин. Знімальна група зайшла до хостелу з правоохоронцями, але знову – ні керівництва, ні адміністраторки на місці немає. Один із постояльців хостелу підтвердив правоохоронцям, що сюди часто заселяється чимало неадекватів, який адміністрація відразу виселяє.

Місцеві мешканці написали заяву поліцейським та хочуть, щоб правоохоронці зафіксували наявність ймовірного хостелу в підвалі.

«Ми бачили це – є ліжка, живуть люди, але адміністрації немає, є один жилець. Усе це зафіксовано. Ця заява буде передана в Печерське управління поліції для направлення за належністю і вирішення данного питання», – повідомив Сергій Махонець, капітан поліції Печерського УП в м. Києві.

Окрім цього, телеканал «Київ» відправив офіційний запит до районної державної адміністрації Печерського району, щоб дізнатися, чи відомо їм про те, що саме розташовується в підвальному приміщенні цього будинку.

«Спеціальним розпорядженням Печерської РДА буде створено робочу групу з розгляду питань щодо виявлених фактів використання не за призначенням у багатоквартирних будинках Печерського району квартир, переобладнаних під хостели. Разом із районним управлінням поліції, військовим комісаріатом і Головним управлінням державної санітарно-епідеміологічної служби та податкової інспекції буде проведено рейд по Печерському району, зокрема й за вказаною адресою», – відповіли в РДА.

Мешканці будинку налаштовані рішуче. Тож, знімальна група телеканалу «Київ» допомогла місцевим скласти позовну заяву.

«Ви повинні колективно звернутися до своєї Керуючої компанії задля того, щоб та забезпечила ваше право й звернулася до суду. Паралельно ви також можете звернутися до суду колегіально -це ваше право і ви за нього боретеся. Це стосується мешканців усіх житлових багатоквартирних будинків», – пояснив адвокат Віталій Кацідим.

Тож, наразі мешканці будинку, відповідно до статті 4 Цивільно-процесуального кодексу України, повинні скласти позивну заяву й звернутися до суду, щоб позбавитися небажаного сусідства.

Фото: скріншот