Хоча процедура відшкодування збитків поки не ухвалена.

В Ірпені фахівці відповідних служб щодня фіксують та систематизують пошкодження і руйнування житла внслідок російської окупації. Про це у своєму Телеграмі повідомив міський голова Олександр Маркушин.

З його слів, обстеженням пошкоджених будівель на можливість відновлення займаються дві комісії фахівців Науково-дослідного інституту будівельного виробництва, а також представники Управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ Ірпінської міськради.

“… обстеженням пошкоджених будівель на можливість відновлення займаютьмя дві комісії фахівців Науково-дослідного інституту будівельного виробництва. Вони, вулиця за вулицею, обійдуть весь Ірпінь. Наразі займаються обстеженням багатоповерхівок. Маю попередити, що цей процес триватиме не швидко, адже робота дуже серйозна і відповідальна. Паралельно із ними дані збирає Управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ Ірпінської міськради. Інформацію про стан своїх будинків їм мають надіслати голови ОСББ чи управителі (і вони вже знають, як вони це мають зробити), а також власники приватних будинків” — вказує він.

Маркушин закликав мешканців Ірпеня, чиє житло постраждало від обстрілів, робити наступним чином:

  • якщо дім потребує поточого ремонту – відновлення вікон, дверей, даху, — слід надсилати такі дані: площа будинку, кількість поверхів, власник, адреса, кількість пошкоджених вікон, орієнтовна площа пошкоджених вікон, орієнтовна площа пошкодженого даху, кількість пошкоджених дверей, їх площа та фото пошкоджень на номер +38 063 706 22 71;
  • якщ будинок сильно зруйнований і, скоріш за все, не підлягає відновленню, слід надсилати такі дані: площа, кількість мешканців, власник, адреса, кількість поверхів та фото на номер +380 97 522 0925. Приймаються лише повідомлення на Telegram чи WatsApp, дзвінки не приймаються.

Маркушин зазначив, що процедури відшкодування поки немає.

Вкотре наголошую, чіткого механізму від держави ми ще не маємо! Хто, як, і в який спосіб буде це робити ми ще не знаємо, і так само як і ви чекаємо роз’яснень “згори” — вказує він.

Фото: Фейсбук