На зустрічі мер Києва та очільники СКУ обговорили залучення іноземних інвестицій в економіку столиці та залучення фахівців із української діаспори для вирішення багатьох питань.

Україна має докласти всіх зусиль, аби стати членом ЄС та НАТО.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час зустрічі з очільниками Світового Конгресу Українців, що відбулася у Києві.

У ній, зокрема, взяли участь Президент Світового Конгресу Українців Павло Ґрод, віце-президент СКУ з операційних питань Зенон Потічний, виконавчий директор СКУ Марія Купріянова, директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук та політичний радник Світового Конгресу Українців Тиміш Мартиненко-Кушлянський.

«У мене ніколи не було і немає сумнівів, що майбутнє України – в спільноті демократичних націй. Я ніколи не змінював свого переконання – Україна має бути членом ЄС та НАТО. Російська агресія, якій наша держава протистоїть вже понад сім років, – це ще одне свідчення того, що доцільно і необхідно, аби Україна стала повноправним членом НАТО», – підкреслив Віталій Кличко.

Мер Києва також наголосив, що українська влада має активніше протидіяти пропаганді й інформаційним маніпуляціям з боку російського агресора.

«Пріоритетом державної політики має стати протидія російському «зомбуванню» й маніпуляціям, які, на жаль, мають прояви і всередині нашої країни, і за її межами. Російська Федерація виділяє величезні суми, щоб впливати на свідомість людей. Це дуже небезпечна і потужна зброя, і ми всі маємо докласти зусиль, аби якомога ефективніше і системніше протидіяти таким спробам», – сказав Віталій Кличко.

У відповідь Президент Світового Конгресу Українців Павло Ґрод зазначив, що така протидія є також одним із завдань конгресу.

«Ми мусимо підвищити рівень політичної зрілості громад у багатьох країнах. Так сталося, що українські громади в Північній Америці та Австралії є більш незалежними в цьому контексті і згуртованими. І можуть доносити свою думку до очільників своєї держави. Натомість, деякі громади, наприклад, в Європі досить слабко впливають на суспільну думку щодо України та її перспектив членства в ЄС та НАТО», – сказав Павло Ґрод.

Серед інших завдань СКУ він назвав визнання Голодомору українців у світі, лобіювання інтересів України і донесення правди про історію України і її сьогодення.

«Ми готові надавати підтримку – фахову, фінансову та інформаційну, аби світ відкривав для себе справжню історію нашої держави, а не спотворену нашими ворогами. Але це має відбуватися на рівні держави. Дуже багато етнічних українців, що живуть закордоном, хотіли б долучитися і готові допомагати», – наголосив Павло Ґрод.

На зустрічі мер Києва та очільники Світового Конгресу Українців також обговорили питання залучення іноземних інвестицій в економіку української столиці та можливість залучення фахівців із української діаспори для вирішення багатьох питань – від боротьби з корупцією до реалізації реформ.

Фото: Київська міська рада