Районні ради прибрали при режимі Януковича у 2010 році, і до сьогодні базове місцеве самоврядування в Києві не було повернуто.

Про це міський голова Віталій Кличко повідомив в Facebook

За словами Кличка, він ініціює розгляд Київрадою питання щодо створення районних рад в Києві і вже на одній з найближчих сесіях Київрада його розгляне.

“Сьогодні політики та посадовці найвищого рівня намагаються контролювати Київ, хоча це мають робити кияни. Саме тому повернення до районних рад – це посилення децентралізації, яку згортають останнім часом. Повернення райрад – це європейський шлях розвитку столиці на противагу спробам згорнути децентралізацію”, – зауважив міський голова.

Як пояснив Кличко, депутати районних рад будуть на постійному зв’язку зі своїми сусідами, зможуть більш оперативно реагувати на їхні проблеми.

Також з апровадження районних рад дозволить киянам розуміти на що і як витрачаються бюджет в їх районі, та впливати на це. Окрім цього, всі депутати районних рад будуть працювати на громадських засадах, тобто без заробітної платні. Так само як і депутати міської ради.

Фото: facebook