Мер Бучі Анатолій Федорук, коли Буча була окупована, переховувався у друзів та незнайомих людей.

Про це Федорук розповів під час брифінгу в Українському медіацентрі.

За словами мера Бучі, він став свідком вбивства росіянами цілої родини. Федорук бачив, як автомобіль Citroen, який їхав із мікрорайону Мельники, був обстріляний біля підприємства «Південтеплоенергомонтаж». Внаслідок обстрілу були поранені жінка з дитиною, чоловік просив не добивати їх – але окупант застрелив усю сім’ю.

Відповідаючи на питання журналістів, де він сам перебував під час окупації, зазначив, що йому довелося жити у кількох місцях. Спочатку, після повернення із супермаркету з Дмитрівки у Бучу, автомобіль, в якому їхав міський голова, заїхав у приватний сектор. Там його зупинив один із членів місцевої самооборони, пояснивши, що далі уже хазяйнують російські військові. Тож, зазначив Федорук, чотири доби він проживав за адресою Склозаводська, 18а у родині Рибчунів.

Після цього міський голова Бучі жив ще в кількох місцях, зокрема, у сім’ї свого друга Віталія Косенка на вул. Шевченка.

Федорук розповів, що намагався пробратися до свого будинку, але там уже хазяйнували окупанти. Мер заявив рашистам, що це не його будинок, а він лише наглядає за ним та трьома іншими. Після цього, скориставшись зайнятістю російського офіцера, який вимагав від продемонструвати паспорт та показати, де він живе, Федорук втік на територію садового товариства в мікрорайоні Мельники, де провів ще два дні. 

Фото: Фейсбук