Інсталяція з'явиться до 29 вересня — Дня пам’яті жертв Бабиного Яру.

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» спільно з Національним історико-меморіальним заповідником розпочав роботи над аудіоінсталяцією, що дозволить озвучити територію заповідника. Інсталяція з’явиться до 29 вересня — Дня пам’яті жертв Бабиного Яру.

Про це повідомляє прес-служба прес-служба Меморіалу в Facebook.

Що б розповів нам Бабин Яр, якби міг говорити? Ми вирішили надати йому голос і працюємо над аудіоінсталяцією, спільно з…

Опубліковано BABYN YAR Holocaust Memorial Center Пʼятниця, 14 серпня 2020 р.

Як зазначається, частина аудіоінсталяції буде розташована Дорогою Скорботи (від вулиці Юрія Іллєнка до пам’ятника «Менора») та на площі біля пам’ятника «Менора».

Аудіоінсталяція складається з багатьох систем, яка за допомогою різних звукових сцен дозволить відвідувачам заповідника відчути, через які трагічні події пройшов Київ у 1941 році.

Таким чином відвідувачі зможуть почути імена загиблих у Бабиному Яру, фрагменти з мемуарів, свідчень, історичних документів, юдейські та християнські релігійні тексти, відомі музичні твори, а також композиції видатних сучасних українських та світових композиторів та виконавців. Деякі з цих музичних творів були спеціально написані для проекту Меморіального центру «Бабин Яр». Щогодини звучатиме звук, який символізує пам’ять про жертви Бабиного Яру.

«Бабин Яр – територія сакрального. Це висуває певні вимоги до нашої роботи зі звуковим контентом. Наша ціль – пробудити в людині емпатію, співчуття через музику та звуки, щоб вся звукова картина свідчила про минуле та через мову сьогодення спрямовувала нас у майбутнє. Ми спиратимемося на українську та єврейську музичні традиції. Мова йде не лише про музичні композиції, а й про поєднання різних видів музичного мистецтва – поезії, мелодекламації – читання високої поезії з музичним супроводом тощо», — йдеться в повідомленні.

Участь над створенням аудіоконтенту брав композитор та режисера Сергій Круценко.

Фото: facebook