Для створення 3D-моделі використовували топографічні зйомки, аерофотозйомки, супутникові знімки та фотографії місцевості.

Міжнародна команда дослідників Меморіального центру «Бабин Яр» встановила точні місця розстрілу 33771 єврея у 1941 році та відтворила втрачений ландшафт Бабиного Яру у 3D. Повідомляє центр в Facebook.

Науковці реконструювали природний ландшафт урочища станом на 1940-і роки і створили цифрову 3D-модель Бабиного Яру.

Kyiv Media

Архітектори співставили просторові елементи з мап та аерофотозйомки з реальними об’єктами – деревами, електричними стовпами, будинками, схилами яру з фото.

Kyiv Media

Дослідження тривало півтора року. Для створення 3D-моделі використовували топографічні зйомки 1924, 1953, 1968 та 2008 років, аерофотозйомки 1939 та 1943 років, супутникові знімки та фотографії місцевості, зроблені у різні періоди на території Бабиного Яру, починаючи з 1930 року.

За результатати досліджень, основним місцем розстрілу 29-30 вересня 1941 року став великий західний відріг Бабиного Яру (зараз це місце перетинає сучасна вулиця Олени Теліги), а також, цілком імовірно, дно основного русла Бабиного Яру, неподалік стику із західним відрогом.

До слова, над дослідженням працювали історик-дослідник, колишній співробітник відділу військових злочинів поліції Лондона Мартін Дін, старший радник з історичних питань Меморіального центру Олександр Круглов та спеціалісти Центру Просторових Технологій під керівництвом Максима Рохманійко.

Нагадаємо, Меморіальний центр «Бабин Яр» зведе меморіальну синагогу до 80-х роковин трагедії.

Фото: facebook