Міський голова назвав документ «дорожньою картою».

Меморандум про добудову та передачу квартир інвесторам ЖК «Еврика», «Патріотка» та «Патріотика на озерах» підписали всі зацікавлені сторони. Про це міський голова Києва Віталій Кличко заявив на онлайн-брифінгу в Національному банку України.

Серед підписантів меморандуму, крім Кличка — керівництво Міністерства внутрішніх справ, Міністерства розвитку громад та територій України, Служби безпеки України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, «ПАТ ДТЕК Київські електромережі», Центру захисту киян, ТОВ «СТОЛИЦЯ ГРУП», представники інвесторів.

«Як ми і обіцяли, ми розробили і пропонуємо реальний алгоритм завершення будівництва об’єктів «Аркади». Він викладений у цьому Меморандумі, який ми підписали.  Документ разом розробляли всі зацікавлені сторони. Це – наша «дорожня карта», реалізація якої дозволить людям нарешті отримати своє житло», – зазначив мер Києва.

Він нагадав, що цьому передували численні зустрічі з керівництвом правоохоронних органів та Нацбанку, щоб вони відреагували і долучилися до розв’язання ситуації. Місто три роки перебувало в діалозі з інвесторами і з керівництвом «Аркади» та намагалося в правовому полі врегулювати проблеми, що виникли на об’єктах будівництва, наголосив Кличко.

«Але, всім відомо, що керівництво банку ошукало інвесторів. І ошукало місто. Бо не виконало взятих на себе зобов’язань. Забудовник зібрав з інвесторів загалом понад 13 млрд грн, а люди своїх квартир так і не отримали. Отже, згідно Меморандуму, добудовувати комплекси «Еврика», «Патріотка» та «Патріотика на озерах» буде ТОВ «СТОЛИЦЯ ГРУП», – повідомив Кличко.

Згідно Меморандуму, фінансуватися добудова буде за рахунок надходжень від дебіторської заборгованості фондів фінансування будівництва групи компаній «Аркада». Та коштів, які є на рахунках «Аркади».

«Я дякую всім сторонам, що працювали над Меморандумом, аби ми всі разом змогли розв’язати цю велику проблему і допомогти людям», – наголосив міський голова.

Сторони, які підписали меморандум, наголосили, що ситуація з банком «Аркада» — не поодинока і свідчить про «законодавчу неврегульованість у сфері будівництва» в Україні.

Фото: КМДА