В ЦГЗ радять фізичні вправи та здорове харчування.

Про це повідомляє прес-служба Центру громадського здоров’я.

Медики наголошують, що надмірний стрес може мати тяжкі наслідки для організму.

Страх, плач, агресія, почуття провини, апатія – цей калейдоскоп складних емоцій зараз проживає щоденно чи не кожен українець. Під час повномасштабного вторгнення ми почали активно приймати рішення та виконувати дії, які є оптимальними для виживання” — йдеться в повідомленні.

Так, вони наголошують, що постійний стрес збільшує частоту серцевих скорочень, що підвищує ризик гіпертонії, серцевого нападу або інсульту.

Щоб профілактувати захворювання радять: налагодити режим сну, зменшити інформаційний вплив, додати фізичну активність та переглянути свій раціон.

Помірна фізична активність допоможе зняти напругу з опорно-рухової системи та розслабити м’язи. Також фізичні вправи збагачують організм киснем. Корисними будуть піші прогулянки, пробіжки на свіжому повітрі, ранкова гімнастика та звичайний контрастний душ чи дихальні практики” — кажуть в ЦГЗ.

Також лікарі радять обмежити вживання кави, чаю, а про алкогольні та енергетичні напої “взагалі забути”.

В ЦГЗ наводять фізичні вправи, які допоможуть “відчути своє тіло”.

Вправа «тілесне сканування»:

Вихідне положення – сядьте на дивані чи у кріслі. Спостерігайте, що відбувається у вашому тілі, коли ви зараз уповільнилися й уважно прислухаєтеся до себе. Дихайте і спостерігайте. Концентруйтеся на всіх відчуттях, не лише больових. Підсумуйте своє спостереження, проаналізуйте, що ви відчули та в яких точках відчули найбільше напруження. Після цього можна зробити легкі вправи, які допоможуть зняти напругу з тієї групи м’язів, яка найбільше напружена“.

Вправа «заземлення (здатність бути присутнім)»

Вихідне положення – сядьте на дивані чи у кріслі. Енергійно розминайте та розтирайте, «поплескайте» обома руками ліву ступню. Підніміться на ноги, відчуйте та опишіть різницю. Продовжуйте так само із правою ступнею. Проаналізуйте свої відчуття“.

Фото: Фейсбук