Затриманий СБУ нардеп Віктор Медведчук звернувся до президента України Володимира Зеленського та свого кума, російського диктатора Володимира Путіна з пропозицією обміняти його на захисників і мешканців Маріуполя.

Відео опублікувала СБУ.

Медведчук каже, що захисники і мешканці Маріуполя перебувають у заблокованому окупантами місті, не маючи безпечного виходу через гуманітарні коридори.

Медведчук надає свідчення правоохоронцям. Крім того, допитують людей, які були затримані разом із Медведчуком. Про це напередодні повідомив радник глави Офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю Марку Фейгіну за підсумками 17 квітня.

Арестовича запитали про можливі варіанти обміну Медведчука, на що він відповів, що “це непросто”.

“Ну, по-перше, він ще не все розповів”, – сказав радник голови ОП.

“А він уже розповідає?”, – уточнив Фейгін.

“Ну звичайно ж, життя ж складна штука”, – відповів Арестович.

Він додав, що професійно допитувати найпростіше тих людей, які самі працювали у спецслужбах чи юридичній сфері.

“Бо вони не помічають… у професійній бесіді, вони не помічають, де вони вже почали проти себе свідчення давати”, – сказав Арестович, натякнувши, що Медведчук може видавати інформацію проти себе неусвідомлено.

Арестович додав, що, крім самого Медведчука, затримали ще багато людей, які на нього працювали.

“А ось їм приховувати в принципі нічого вже… Може, їх і обміняють, але у них зовсім інший інтерес життєвий… Люди чесно працювали за гроші, а тепер така халепа трапилася. Їм дуже сумно і вони говорять повною мірою. А ось з їхніх показань… Медведчук може навіть мовчати весь цей час”, – розповів Арестович.

Нагадаємо, СБУ затримала Медведчука 12 квітня. ФСБ РФ намагалась вивезти нардепа-втікача спочатку до Придністров’я, а згодом – до Москви. СБУ затримала на виїзді з Київської області.

16 квітня дружина Віктора Медведчука звернулася до свого кума – президента РФ Володимира Путіна – і закликала його посприяти звільненню її чоловіка.

Крім того, Марчено записала відеозвернення до президента України Володимира Зеленського та принца Саудівської Аравії.