Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги Кіпіані.

Про це повідомив автор книги “Справа Василя Стуса”, журналіст та історик Вахтанг Кіпіані.

За його словами, Віктор Медведчук, який був адвокатом дисидента Василя Стуса, котрому в результаті суду винесли обвинувальний вирок, не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги. Раніше він вимагав видалити з книги згадку свого імені.

Отже, крапку іменем України поставлено. Лояльний КГБ екс-адвокат не отримав бажаного – ні заборони книги “в будь-який спосіб на будь-якій території”, ні жодних вилучень з моїх текстів, ні спроби отримати фактичне вето на згадування свого імені в контексті розправ над українськими поетами Стусом і Литвином“, – зазначив Кіпіані.

Він також подякував своєму адвокатові В’ячеславу Якубенку, правозахиснику Євгену Захарову та Харківській правозахисній групі, які допомогли виграти апеляцію.

І, звісно, велике спасибі видавництву Vivat, яке не тільки видає чудові книги, але й має бійцівські здібності. Попереду ще рішення суду, яке стосується розміру витрат на правничу допомогу. Медведчук не хоче компенсувати оплату роботи захисників видавництва“, – зазначив Вахтанг Кіпіані.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року Дарницький райсуд Києва частково задовольнив позов Віктора Медведчука проти видавництва “Віват”, яке видало книгу “Справа Василя Стуса”. Вимагалося видалити з книги епізоди, в яких згадувався Медведчук як адвокат Стуса.

Одразу після цього рішення харківське видавництво отримало понад 9 тисяч передзамовлень на книжку Кіпіані. Крім того, видавництво Vivat у новому накладі книги надрукувало текст рішення Дарницького райсуду Києва про заборону згадувати ім’я Віктора Медведчука.

А 19 березня Київський апеляційний суд скасував рішення Дарницького райсуду, тож текст книги залишився незмінним.

Після цієї історії на YouTube став набирати популярності фільм “Заборонений” про останні роки життя Стуса.

Нещодавно, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій редакція Kyiv Media прибрала трохи порослу бур’яном могилу Василя Стуса на Байковому цвинтарі.

Фото: Фейсбук