Під Дарницьким судом у Києві проходить мітинг на підтримку журналіста Кіпіані.

Дарницький райсуд Києва сьогодні розглядає позов Віктора Медведчука до автора книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані. Під будівлею суду триває мітинг на підтримку Кіпіані — повідомляють його учасники у соцмережах.

Участь в акції протесту беруть близько сотні демонстрантів. Вони кажуть, що книгу «Справа Василя Стуса» треба захистити від посягань Медведчука.

«Для нас важливо знову привернути увагу суспільства та влади на постать Медведчука, який є головним реалізатором плану проросійського реваншу в Україні», – кажуть організатори.

Зараз під стінами Дарницького суду проходить акція «Захисти Стуса».Це просто жалюгідно що спочатку Медведчук цензурує…

Опубліковано Vitalii Ovcharenko Пʼятниця, 14 серпня 2020 р.

Нагадаємо, на початку 1980-их нинішній лідер партії «Опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук був призначений адвокатом поета Василя Стуса, коли його заарештували в 1980 році. Товариші Стуса кажуть, що сам поет був категорично проти Медведчука в ролі адвоката. Після винесення вироку судом Медведчук підтримав звинувачення і визнав провину свого підзахисного. Василь Стус був засуджений до 10 років примусових робіт і 5 років заслання і помер в таборі.

Книга «Справа Василя Стуса» вийшла у 2019 році. Її автор Вахтанг Кіпіані каже, що вона майже повністю складається з розсекречених матеріалів з архіву СБУ (колишній архів КДБ). Віктор Медведчук натомість заявляє, що книга «порочить його честь, гідність і ділову репутацію». Медведчук вважає деякі твердження у книзі неприйнятними: зокрема те, що його батька репресували за співпрацю з німецькими окупантами у часи Другої світової а також такі фрази, як «…шістка комуністичної системи Медведчук…» та «…розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук…».

Раніше Медведчук заявляв, що вважає, що Василь Стус був засуджений за законом.

Фото: фейсбук, цензор.нет