Ліза Василенко також звинувачує ЗМІ у тому, що вони «роздули скандал», і не вибачається за свої слова.

Шеф-редакторка інтернет-видання «Детектор медіа» Наталія Лигачова вважає відео з українською акторкою Лізою Василенко, де вона нібито порівнювала життя в Україні та Росії на користь останньої, «маніпулятивно змонтованим». Таку думку медіакритикиня висловила у своєму Facebook.

Нагадаємо, днями видання «Страна.юа» поширило коротку відеопідбірку цитат Василенко з інтерв’ю YouTube-каналу «Пушка», на якому вона пояснює, чому переїхала до Москви з Києва, і заявляє, що «краще померти тут, ніж в Україні». Після цього відео «Страни» (а не оригінальне відео «Пушки») розтиражували різні медіа та блогери, зокрема й військовий Анатолій Штефан, який раніше уже звертав увагу соцмереж на подібні випадки.

У своєму дописі Лігачова вибачається перед Штефаном за те, що саме йому «Детектор медіа» спочатку «приписав» монтаж відео. І робить висновок, що це — маніпулятивний монтаж  «Страна.юа». Позицію Василенко вона не обговорює і не засуджує.

«Маніпулятивно змонтувала відео таки Страна.ua, а не блогер, як спочатку ПОМИЛКОВО написав Детектор. Але проблема того, що багато перепостили саме відео Страни… теж не радує. Так ми всі і потрапляємо на їх маніпуляції часто. Таке, урок для всіх» — написала вона.

В іншому своєму дописі Лігачова пише, що Василенко «дійсно наговорила багато негативного про Україну», але зауважує, що слова про те, де краще померти, були вирвані з діалогу про третю країну, і насправді вона, мовляв, не хотіла порівнювати Україну та Росію.

Водночас, у повній версії інтерв’ю з Василенко є і багато інших висловлювань про Україну та Київ, які не можна назвати вирваними з контексту чи «маніпулятивно змонтованими». Зокрема, вона заявила, що Росія і Україна «сруться», своїх прихильників, які засудили її переїзд в РФ називає «тупими»; і стверджує, що українська молодь «масово переїздить у Москву».

«Захейтила (власна аудиторія – ред.), в плані патріотизму: «Проміняла країну, ля-ля-ля», але я можу назвати цих людей тупими. Чесно, це тупість: судити людину за національністю, по тому, куди вона поїхала або не поїхала. Поїхала б я в Америку – ніхто б не хейтив тоді. Суто тому, що Росія і Україна сруться – приплітають туди інших людей, які ніяк до цього не відносяться, це ненормально. Якщо люди так реагують – це край» — сказала Василенко і при цьому додала, що і в Москві надовго залишатися не збирається.

Крім того, після розголосу скандалу в своєму Instagram дівчина відкрито написала, що не любить країну, де народилася.

«... я не фанатичний патріот. І я не повинна любити країну, місто, де народилася. Я вдячна, але не люблю» — написала Василенко.

Зауважимо також, що одразу після скандалу Василенко внесли до бази «Миротворця» як «провокаторку», на що вона у своєму Інстаграмі написала, що «ЗМІ просто кончені». В жодному з коментарів Василенко не вибачалася за сказане і не повідомляла, що її неправильно зрозуміли.

Додамо: Ліза Василенко стала відома в Україні завдяки ролі в серіалі «Школа», який виходив на телеканалі «1 + 1», де вона грала роль школярки-блогерки. Нині в її Instagram-акаунті 1,5 мільйона підписників, а в TikTok – понад 4,5 мільйони підписників. Народилася Василенко у Дніпрі, пізніше переїхала до Києва, тепер — до Москви.

Як ми повідомляли, нещодавно 15-річна блогерка записала кілька скандальних роликів про Україну, за що в результаті вибачилася перед усіма.

Фото: Фейсбук