У Сергія Брюховецького, фірми якого отримали кредит на купівлю ТРЦ Sky Mall, начебто є кілька фірм на окупованій території.

Голова правління «Укрексімбанку» Євген Мецгер, відсторонений після скандалу з нападом на журналістів «Схем» в його кабінеті, вважає, що кредит, виданий банком Сергію Брюховецькому, не є проблемним, а відомості щодо зв’язку з непідконтрольною територією потрібно передати до Служби безпеки. Про це Мецгер написав у своєму Facebook.

Мецгер стверджує, що всі зобов’язання по кредиту виконуються.

«Кредит не є проблемним, він належним чином обслуговується. Всі умови по сплаті процентів та тіла кредиту виконуються», – заявив Мецгер.

За його словами, державний банк не зробив жодного порушення: є всі необхідні документи та «ми відкриті до будь-яких перевірок органів досудового слідства».

Мецгер повідомив, що усі грошові кошти, видані банком в якості кредиту, були використані для рефінансування заборгованостей в українських банках та для розрахунку на території України з українською юридичною особою-продавцем активу.

Кредит погодив Кредитний комітет банку, Служба безпеки банку, а також проголосувало правління банку, додав Vtwuth. Крім того, наглядова рада не мала жодних зауважень до кредиту.

Журналісти ж знайшли документи, що вказують на наявність у Брюховецького підприємств на окупованій території (так званій «ДНР»). Воно діє та сплачує податки окупантам, що підпадає під визначення фінансування тероризму.

Мецгер вважає, що ці документи мають бути передані в СБУ та має бути проведене розслідування.

«Стосовно документів, які знайшли журналісти. Ці документи мають бути передані в СБУ та має бути проведене розслідування. Чи дійсно компанії працюють на непідконтрольній території? Чи дійсно вони сплачують там податки? Сподіваюсь розслідування буде швидким та суспільство дізнається правду» — написав Мецгер.

Нагадаємо, за даними розслідувачів, Брюховецький володіє корпоративними правами трьох компаній, зареєстрованими на непідконтрольній Україні території: ТОВ «Горспецліфт» (50%, Горлівка), ТОВ «Дікон» (24%, Бахмут), ТОВ «Спецреммаш» (16,6%, Горлівка). Він також володів 45% ТОВ «Східний Донбас» (Горлівка), що припинило діяльність в 2011 році.

За даними «НВ.Бізнес», Сергій Брюховецький — бізнесмен, власник ТОВ «Славіан», якому належить Sky Mall — пов’язаний з одеським бізнесменом-мультимільйонером Володимиром Галантерніком, який проживає в Лондоні (ринки «Привоз», «7-й кілометр», торгово-розважальні центри City Center, City Center «Котовський», Аркадія Сіті і бутик-готель De Paris).

Зятем Брюховецького є народний депутат від ОПЗЖ — Федір Христенко.

ДОПОВНЕНО

Євгену Мецгеру вручили ще одну підозру — цього разу за ч. 2 ст. 146  КК України — незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

За процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва 8 жовтня 2021 року повідомлено про нову підозру одному з керівників державного банку у межах провадження, розпочатого за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів програми «Схеми».

Вказаній особі інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне утримання людей (ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146 КК України). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають.

Досудове розслідування здійснюється Голосіївським управлінням поліції ГУ НП в м. Києві.

Нагадаємо, інцидент із нападом на журналістів «Схем» стався в кабінеті Мецгера 4 жовтня. Мецгеру не сподобалось запитання журналіста щодо кредиту для фірми Брюховецького, після чого він наказав охороні «забрати камери» та «дістати із них касети» і «видалити все під нуль». Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем», відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які вівся запис, та видалили відео.

5 жовтня вранці журналісти заявили про це публічно, але жодної реакції від Зеленського та його офісу не було. Ввечері 5 жовтня журналісти повідомили, що їм вдалося відновити відеозаписи на камерах. Реакція ОПУ з’явилася лише після цього.

Зауважимо, Мецгер до 2015 року працював на нижчих посадах у держбанку «Укрексімбанк». Мецгер – уродженець Кривого Рогу та чоловік Юлії Мецгер, подруги Олени Кравець з «Кварталу-95». Після обрання Зеленського у 2019 році Юлія Мецгер стала членом наглядової ради «ПриватБанку».

Фото: Фейсбук