Міський голова назвав Саакашвілі «історичною особистістю».

Київський міський голова Віталій Кличко закликав владу Грузії звільнити затриманого екс-президента країни Міхеїла Саакашвілі. Про це Кличко написав у своєму Фейсбук.

За його словами, тримати колишнього главу держави у тюрмі — «неправильно і несправедливо».

«Він 13 днів голодує за ґратами. Відзначу головне: Саакашвілі для Грузії і для пострадянського простору — особистість історична, яка втілила реформи, що докорінно змінили Грузію і репутацію цієі країни в світі. Безумовно, на цьому шляху у Міхеіла було чимало помилок. Але не помиляється той, хто нічого не робить» — зазначив Кличко.

Також міський голова додав, що «мають бути знайдені правові рішення», щоб звільнити Саакашвілі.

«Бо такий розвиток подій — якщо Міхеіл залишиться у в’язниці — принесе Грузії більше негативу, ніж позитиву. Я говорю це, як людина, яка любить Грузію і завжди її підтримувала» — зазначив Кличко.

Як ми писали, за словами співмешканки Саакашвілі Єлизавети Ясько, політик скинув 15 кілограмів за час оголошеного ним голодування.

Саакашвілі наразі перебуває в СІЗО №12 у Руставі, куди політик був поміщений після затримання 1-го жовтня. Згодом він оголосив голодування, назвавши себе політв’язнем, а висунуті проти нього звинувачення — сфабрикованими. На 10-й день голодування особистий лікар Саакашвілі заявив про серйозне погіршення стану його здоров’я.

У Грузії Міхеіла Саакашвілі заочно засудили до шести років тюрми — його визнали винним в організації нападу на колишнього депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Крім того, проти Саакашвілі відкрили кримінальну справу через незаконний перетин грузинського кордону. Також Саакашвілі підозрюють у плануванні убивства лідерів опозиції.

Фото: Фейсбук