Чоловік вирощував коноплю недалеко від Києва.

В Києві затримали громадянина Болгарії Евеліна Банєва-Брендо, якого на батьківщині називали «кокаїновим королем» і «болгарським наркобароном». Про затримання повідомляє болгарське відділення «Радіо Свободи».

Інтерпол розшукував чоловіка з 2016 року як лідера злочинної групи, яка організувала трафік наркотиків до Європи. Банєва вистежували правоохоронці трьох країн і затримали в Києві.

За даними Київської міської прокуратури, у затриманого виявилися підробні документи на чуже ім’я. Оселився іноземець недалеко від Києва, а в орендованому будинку організував вирощування конопель. Поруч з будинком виявлено близько 300 рослин і 39 пакетів з каннабісом.

Банєв перебуватиме під вартою 20 днів. Після цього прокуратура Болгарії збирається вимагати його екстрадиції на батьківщину.

Евеліну Банєву-Брендо винесені вироки в трьох країнах. У рідній Болгарії він визнаний винним у відмиванні коштів, отриманих від незаконного обігу наркотиків. Банєву дали шість років позбавлення волі. В Італії доведено участь Банєва в організованому злочинному угрупованні, що займалося торгівлею кокаїном. Ще в 2013 році болгарина засудили до 20 років ув’язнення. У Румунії над Банєвим «висить» 10-річний термін за організацію ввезення в країну кокаїну.

Крім того, претензії до угруповання Банєва є у Швейцарії. Нещодавно завершилося 12-річне розслідування з приводу наркотрафіку і відмивання грошей «болгарської мафією» в 2004-2008 роках. Офіційно особисті дані підслідних Офісом генерального прокурора не розголошувалися, але оприлюднені в ЗМІ подробиці розслідування дають зрозуміти, що йдеться саме про спільників Банєва.

Фото: поліція