Власники бізнесів готові власним коштом профінансувати вакцинацію співробітникеів, аби їм дозволили працювати в умовах карантину.

Про це зазначив голова правління Асоціації рітейлерів України Андрій Жук.

За його словами, локдауни та жорсткі карантинні обмеження сильно виснажили торговельний бізнес та продовжуюьть робити його збитковим.

«Найбільше від карантинних обмежень постраждали непродовольчий роздріб, культурно-розважальна сфера (наприклад, доходи мереж кінотеатрів скоротилися на 60%), ресторанна сфера та торгово-розважальні центри. Держава повинна розробити такі умови діяльності для бізнесу, в яких кожен підприємець зміг би працювати на рівних умовах з іншими та з дотриманням санітарних вимог. Ми також бачимо вихід з ситуації через першочергове вакцинування працівників рітейлу. І члени Асоціації рітейлерів, як роботодавці, готові профінансувати вакцинацію своїх працівників», – сказав Андрій Жук.

Він додав, що втрати несуть не лише компанії, робота яких безпосередньо заборонена, а й промисловість, яка фактично позбавлена каналів реалізації своєї продукції. За кожним промисловим підприємством стоять постачальники сировини та комплектуючих. Таким чином карантинні обмеження сьогодні мають прямий негативний вплив на тисячі промислових підприємств.

«Організація вакцинації українців також викликає багато запитань з боку бізнесу. Саме вакцинація, а не локдауни є ключовою відповіддю на виклики, що ставить перед нами пандемія. Важливо вакцинувати всіх бажаючих! Зокрема, ми як роботодавці готові профінансувати вакцинацію своїх працівників!», – вкотре наголошують в Асоціації.

Зокрема, вони оголосили 28 квітня про початок акції «Ми хочемо працювати» та вимагають термінового проведення консультацій з Урядом для розробки та внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів № 1236 від 09.12.2020 р. «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

«Ми готові брати активну участь в розробці таких змін та надати всю необхідну експертну допомогу. Уряд повинен визначити перелік оптимальних санітарних та протиепідемічних заходів, які дозволять забезпечити баланс роботи бізнесу та безпеки громадян», – резюмували в Асоціації.

Тим часом у Києві з 1 травня послаблять суворі обмеження: весь наземний громадський транспорт та метро відновлять перевезення пасажирів у звичайному режимі.  також відновлять роботу заклади торгівлі, торгово-розважальні центри, ринки, ярмарки, заклади громадського харчування, спортивні зали та фітнес-центри.

Фото: unsplash