Цей законопроект називають ще й «законом для Софійки» - дівчинки, що страждає від важкої форми епілепсії. Мама дівчинки припускає, що законопроект провалили спеціально.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Нардепи не підтримали законопроект, що дозволяв продаж в Україні медичного канабісу. Водночас придбати ліки пацієнти могли б лише за електронним рецептом від лікаря.

Лікарські препарати, що містять медичний канабіс, допомагають хворим на важкі форми епілепсії та онкохворим. Втім через відсутність офіційного ринку – в Україні процвітає нелегальний продаж іноземних препаратів з вмістом медичного канабісу. Як наслідок, після провалу законопроекту – сотні тисяч українців будуть страждати від нестерпних мук.

Хворі люди, що потребують ліків із медичним канабісом, збиралися на мітинги під ВРУ, щоб показати, що це питання – надважливе для їхнього життя.

До слова, цей проект називають ще й «законом для Софійки». Софійка – маленька дівчинка, як страждає від важкої форми епілепсії. Її тіло щодня скручують судоми. Допомагає маленькій лише канабіс.

Вікторія Мостенко, мама Софійки, розповіла, що її донька символічно стала іменем цього законопроекту, щоб персоналізувати необхідність медичного канабісу для життя українців.

Наразі проект закону депутати передали на доопрацювання авторам.

«Не знаю, якого саме доопрацювання хочуть депутати. Певно, шукають варіанти, як зберегти свої інтереси, не втрачаючи “чорний ринок коноплі”, бо він процвітає – про це знають усі. Або це просто чергова спроба віддвинути цей закон подалі. Можливо, вони сподіваються, що всі тяжкохворі вимруть і просто вже не буде кому просити про цей медичний канабіс. Але 2 мільйони українців, думаю, не залишать це просто так», – наголосила пані Вікторія.

Також жінка розповіла, із якими саме проблемами стикається її донька, якій полегшує біль тільки медичний канабіс.

«Усе тіло Софійки скручується під час судом. Без ліків на основі медичного канабісу, які Софія приймає у вигляді олії, ці судоми тривали до години. Зараз ми перестали пити всі протисудомні препарати й приймаємо на початку приступу лише цю олійку. За 2 хвилини приступ вщухає. Ми далі живемо нормального, дитина не мучається», – зазначила Вікторія Мостенко.

За словами пані Вікторії, за 4 роки життя Софійки родині так і не вдалося знайти протисудомні препарати, які б давали результат. Водночас усі ці ліки мають страшні побічні дії – зниження слуху, атрофія зорових нервів, погіршення роботи внутрішніх органів тощо.

Наразі Софійці замовляють лікарські препарати з медичним канабісом із Америки. Вартість пляшечки об’ємом 30 мл – 125 доларів.

«Софія пробувала вже 5 різних виробників. Ціна від 100 до 150 доларів. Усі ці ліки купувалися в США. Зараз, коли судом вже менше, пляшечки вистачає на 2 місяці. Бувало, що й на 3 місяці вистачало. Але коли судом багато, то на 1-1,5 місяця максимум. Багато факторів впливають на те, як часто виникають судоми», – пояснила Вікторія Мостенко.

Фото: фесбук