Президенту Франції організували екскурсію, під час якої його особливо зацікавила розповідь про Анну Ярославну.

Під час офіційного візиту до Києва президент Франції Еммануель Макрон уперше відвідав Національний заповідник “Софія Київська”. Про це повідомляє прес-служба заповідника.

Повідомляється, щов Софії для високого гостя було організовано екскурсію.

“Генеральний директор заповідника Неля Куковальська розповіла президенту Франції про знаковий символ Української держави Софійський собор XI ст., що входить до світової спадщини ЮНЕСКО, про глибокі історичні зв’язки між Україною і Францією, а також про нинішню складну ситуацію, у якій опинилися національні пам’ятки через російську агресію” — йдеться в дописі.

Особливо Макрона нібито зацікавила розповідь про королеву Франції Анну Ярославну, доньку Ярослава Мудрого.

Саме з Софійського собору відправився весільний кортеж Анни Київської до Франції, де вона одружилася з королем Франції Генріхом І і народила наступника престолу французької корони Філіпа І. Особливу увагу почесний гість приділив саркофагу матері Анни Ярославни, дочки шведського короля Улофа Шетконунга і дружини Ярослава Мудрого. Також президент Франції детально роздивився старовинні фрески Софійського собору, де побачив напис, який власноруч зробила Анна Ярославна” — розповіли в заповіднику.

На згадку про відвідини Макрону подарували факсимільну копію одного з найдавніших пам’яток старослов’янської писемності — Реймського Євангелія, походження якого вчені пов’язують із скрипторієм Софії Київської.

Макрон у відповідь пообіцяв усіляко сприяти розвитку міжкультурних відносин України і Франції та пообіцяв повернутися з більш тривалим візитом.

Фото: Фейсбук