Ремдесивір, зокрема, минулого літа ЄС дозволив продавати як засіб від COVID-19.

Антивірусний препарат ремдесивір, а також гідроксихлорохін, лопінавір та інтерферон практично не впливають на виживання пацієнтів з коронавірусом. Про це свідчить дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомляє BBC.

В дослідженні взяли участь понад 11 тисяч пацієнтів з 500 лікарень у 30 країнах: учасникам давали кожен з чотирьох препаратів окремо або в комбінації. 

«Ремдесивір, гідроксихлорохін, лопінавір та інтерферон при лікуванні мали незначний вплив або зовсім не впливали на госпіталізованих з COVID-19, на що вказує загальна смертність, необхідність вентиляції та тривалість перебування в лікарні», — йдеться в звіті за результатами дослідження.

Видання повідомляє також, що результати цього дослідження сильно суперечать попередньому дослідженню, проведеному компанією Gilead, яка є виробником ремдесивіра. В ньому був зроблений висновок про те, що лікування препаратом скорочує час відновлення після COVID на п’ять днів у порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо. Крім того, в Gilead уже відкинули результати дослідження ВООЗ, назвавши їх «суперечливими».

Нагадаємо, що в липні цього року Євросоюз схвалив ремдесивір як перший дієвий препарат для лікування коронавірусної інфекції. Після цього його почали масово скуповувати Сполучені Штати. Тоді ефективність препарату начебто оцінювали за прискореною процедурою, що застосовується при надзвичайних ситуаціях у сфері охорони здоров’я.

Сьогодні ми писали про те, що в столичних лікарнях різко зросла кількість пацієнтів з підозрою на коронавірус.

Відмітимо, Україна веде торги, щоб централізовано закупити препарат «Ремдесивір».

Фото: фейсбук