Отримати допомогу лікарів первинної ланки в Києві можна у 90 медзакладах.

Майже 82% населення столиці мають свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Про це повідомляє прес-служба Національної спілки здоров’я України.

Повідомляється, що понад 2,42 млн мешканців столиці обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. З лікарями-ФОП декларацію уклали майже 57,86 тис. пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали більше 141 тис. українців. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Основні ипричини звернень за останні три місяці  — отримання вакцини, кашель, потреба у профілактиці захворювань та адміністративні процедури.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на «Доступні ліки», інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Вказується, що у 2021 році лікарі первинної ланки в Києві виписали понад 2,75 млн направлень та 554 тисяч електронних рецептів по програмі “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Обстеження у лікарів первинки пройшло понад 688 тисяч пацієнтів.

Повідомляється, що отримати допомогу лікарів первинної ланки в Києві можна у 90 медзакладах. Там працює 1 928 сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Із них 241 лікар має свою приватну практику.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. Це 32 млн 528 тисяч громадян.

Нещодавно у МОЗ роз’яснили, коли викликати «швидку», а коли звертатися до сімейного лікаря.

Фото: Фейсбук