З початку 2021 року на обліку в Київському міському центрі зайнятості перебували 2 132 особи з інвалідністю. З них 313 за сприяння служби зайнятості було забезпечено роботою, 24 проходили професійне навчання.

Про це повідомляє Київський міський центр зайнятості.

Найчастіше громадяни з інвалідністю працевлаштовувались торговельними представниками, адміністраторами, бухгалтерами, фахівцями із розроблення та тестування програмного забезпечення, менеджерами-управителями зі збуту, інспекторами з кадрів, вчителями початкових класів, художниками-оформлювачами, архіваріусами, комірниками.

Особам з інвалідністю було надано понад 4,4 тисячі профорієнтаційних послуг. Крім цього, 1966 громадян з обмеженими можливостями отримували допомогу з безробіття, середній розмір якої склав майже 4 тис. грн.

За даними КМЦЗ роботодавці подали до служби зайнятості інформацію про 5950 робочих місць, на які можуть бути працевлаштовані особи з інвалідністю.

Основною проблемою працевлаштування осіб з інвалідністю є невідповідність вакансій професійно-кваліфікаційному рівню безробітних з інвалідністю. Здебільшого пропонуються робочі місця низької кваліфікації, з невисокою заробітною платою, в той час, як серед зареєстрованих безробітних переважають професійні фахівці, повідомили в центрі зайнятості.

Фото: піксабей