Потрійні тарифи могли нарахувати через порушення забудовником технічних умов для підключення житлового комплексу до постійних електромереж.

Мешканцям багатоповерхівок житлового комплексу «Навігатор» у Балтійському провулку столиці нарахували за спожитий струм квитанції за потрійним тарифом. Обурені мешканці готуються до протестів. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

За словами, Таміли, яка 2 роки тому вселилася в однокімнатну квартиру в будинку, весь час вони сплачували за електроенергію за узаконеним для населення тарифом – 1,68 грн за кожну використану кіловатгодину. На місяць виходило не більше 800 грн, проте все змінилося у квитанції за грудень.

“У нас за місяць 2480 за електроенергію, звідки ці гроші взялися. Ми зранку йдем на роботу, ввечері приходимо. Працює один холодильник і бойлер”, – каже Таміла. Потрійним здорожчанням струму обурена і решта власників житла. Мешканці кажуть, що у грудні вони повинні заплатити за тарифом – 5, 07 грн за кожну використану кіловатгодину.

Kyiv Media

У чотирьох новобудовах комплексу, за спожиту електроенергію власники квартир сплачуюють приватному ЖЕКу від забудовника. Проте у здорожчанні тарифів мешканці звинувачують саме ДТЕК. “Вигоду тут отримує саме ДТЕК. З тарифом утричі дорожчим. Адже гроші від керуючої компанії все одно йдуть у ДТЕК”, – каже мешканець будинку Дмитро.

У керуючій компанії на питання, чому підвищили вартість струму для людей не відповідають. Кажуть, що постачальник електроенергії йде від забудовника, тому, по чому вони продали, по тому компанія продає далі.

У будівельній компанії від коментарів на камеру відмовилися, проте про проблеми знають.  “З ДТЕК ми будемо вирішувати дане питання. Проблема не стоїть на місці, вона вирішується”, – пояснили у забудовника.

Kyiv Media

Експерти припускають, що тарифний конфлікт в ЖК можливо спровокували порушення будівельної компанії. Висотки в експлуатацію ввели, людей заселили. Проте не виконали технічних умов для підключення житлового комплексу до постійних електромереж. Тому постачальник електроенергії не може взяти на обслуговування новобудови та укласти прямих угод з мешканцями.

“Якщо забудовник добросовісний, до моменту виконання технічних умов, він компенсує різницю мешканцям. Але, якщо забудовник недобросовісний, недоброчесний, він оцей тягар своїх надлишкових витрат перекладає на мешканців”, – пояснила експерт з питань ЖКГ Христина Ненно.

Kyiv Media

Власники житла у Балтійському провулку не готові миритися з потрійними тарифами. Планують пікетувати офіс забудовника. Далі вже рушать до КМДА, Кабміну та Офісу президента.

Проте за словами експертів, такі дії проблему не вирішать. “Скликати загальні збори або інвесторів, або співвласників, відповідно до того, в кого є вже право власності. Винайняти адвоката, подати до суду. Плюс ще звернутися до прокуратури за порушення кримінального провадження”, – радить Христина Ненно.

Вона зазначила, що тарифний конфуз в ЖК “Навігатор”, не виняток, а скоріше правило. За інфомацією профільного союзу, лише в Києві та передмісті набереться до півтисячі новобудов з подібними проблемами.

В ДТЕКу повідомляють, що до 25 січня вказаний будинок підключать до їхньої мережі і мешканці зможуть укласти нові договори зі стандартним тарифом. Там повідомили, що роботи з підключення будинку на Данченка, 5 вже тривають.

«Станом на 11 січня 2022 року електропостачання ЖК «Навігатор» здійснюється за тимчасовою схемою від абонентських мереж (Склотарний завод), без прямих договірних відносин з ДТЕК Київські електромережі. На замовлення забудовника ДБК-4 ДТЕК Київські електромережі веде роботи з приєднання, які дозволять перевести мешканців за постійною схемою електропостачання та перевести їх на прямі договори. Очікуваний час закінчення робіт 25 січня 2022 року» — йдеться в повідомленні.

Після закінчення вказаних робіт клієнти зможуть укласти прямі договори з постачальником та оператором системи розподілу та оплачувати електроенергію за тарифом для населення.

«У грудні 2021 року забудовником ДБК-4 спільно з ДТЕК Київські електромережі було прийнято рішення про необхідність коригування технічно умов у частині тимчасової схеми електропостачання – тимчасового збільшення потужності для потреб будинку, що дозволило б застосувати тариф населення за вказаним об’єктом у найкоротші терміни, поки ведуться основні роботи. щодо приєднання, однак власник абонентських мереж не погодив цей тимчасовий варіант вирішення питання» — повідомили в ДТЕКу.

Фото: Київ ТБ