На приписи київських комунальників священних не реагує і нібито продовжує розширювати свої "володіння".

Історію про те, як чортківський священник Іван Гащин начебто незаконно зайняв землю у Києві на Виноградарі, розповіли у спільноті руху “Чесно. Київ“.

Зазначається, що Іван Гащин зареєстрував релігійну громаду та поставив на зеленій зоні церковний МАФ. Стверджується, що дозвільної документації у священника на це немає. Також “Чесно” заявляє, що священник потоваришував із місцевим депутатом Київради, тому не реагує на приписи комунального підприємства “Київблагоустрій” щодо вимоги надання документів на будівлю.

Вказується, що Іван Гащин є представником Православної Церкви України. За даними “Чесно”, у священника “перед кожним релігійним святом загострюються будівельні апетити“.

Перед Різдвом він втулив до МАФу вертеп, який не розбирав до весни, а влітку переніс під дерево далі від дороги. Нещодавно ближче до дороги виніс статуетку, а буквально на днях зробив широкий ґанок із дахом. При цьому будматеріали, які він збирався використати для прибудови ще торік, коли громада не дала йому це зробити, він так нікуди й не вивіз попри запевнення депутата Вадима Сторожука“, – йдеться у повідомленні спільноти.

У “Чесно” прогнозують, що, ймовірно, священник продовжить розбудовувати свій церковний МАФ на зеленій зоні, оскільки скандальна історія довкола нього триває з жовтня 2019 року.

З’ясувалося, ще навесні 2019 року представники церкви звернулися до депутата Київради Вадима Сторожука (фракція “ЄС”) стосовно розміщення каплички, і той 22 травня надіслав звернення до міського голови Віталія Кличка “щодо виділення земельної ділянки ПЦУ для будівництва храму Святої Трійці на перетині проспекту Свободи та вулиці Світлицького“. Однак Київрада на той час не проводила засідань і земельних питань не вирішувала – отже капличку встановили незаконно. Це підтвердилося, коми місцеві мешканці Виноградаря поскаржилися у поліцію і священник не зміг показати копам жодних документів.

15 жовтня 2019 року “Київблагоустрій” виніс припис із пропозицією надати дозвільну документацію на МАФ, а в разі її відсутності – демонтувати його самотужки протягом 1 робочого дня. Якщо ж самостійний демонтаж не виконають, то буде “вжито заходів згідно з чинним законодавством”. Як бачимо, станом на 1 липня 2021 року МАФ досі стоїть.

Kyiv Media

Одна із причин – спротив парафіян, які виступили на захист каплички. Свою думку вони висловили на зборах, які ініціював депутат Вадим Сторожук. На цій зустрічі він пояснив, що до нього начебто звернулися від Епіфанія – предстоятеля Православної Церкви України – щоб він підтримав розміщення каплички, тому що, як висловився депутат, “недостатньо є приходу українського“. Як зазначив депутат, що для каплички знайшлася відповідна “вільна ділянка”. От тільки вона має статус зеленої зони.

На тій зустрічі священник Іван не спростував того, що встановив капличку без документів.

“То що робити, якщо Київрада не засідає?” – питанням відповів він на питання про те, чому не дочекався решення Київради про виділення ділянки під капличку.

Як з’ясували у “Чесно”, протоієрей Іван Степанович Гащин родом із Чорткова Тернопільської області і є засновником релігійних громад у Тернополі та Києві.

Попри два приписи “Київблагоустрою” МАФ на Виноградарі не зник, а почав розширятися. У вересні 2020 року біля каплички помітили деревину та інші будматеріали, а коли у священника поцікавилися, чи є дозвіл на розбудову, з’явилася реакція депутата Сторожука – мовляв цей будматеріал не звозять, а навпаки відвозять.

 Kyiv Media

Станом на липень 2021 року капличка досі стоїть, і як вказує “Чесно”, дозволів на неї досі немає.

Редакція Kyiv Media готує запити з приводу цієї ситуації до комунальних струткур КМДА, депутата Київради Вадима Сторожука та Православної церкви України.

Раніше ми писали про церковний МАФ з кавою на Лук’янівці, який  відкрила УПЦ Московського патріархату.

Фото: Фейсбук