Українка заявила, що історія зі спільним фото на Олімпіаді стала "досвідом, який зробив ментально сильнішою".

Українська стрибунка Ярослава Магучіх шкодує про спільне фото з Марією Ласіцкене на Олімпіаді та стверджує, що після повномасштабного вторгнення “все змінилося”. Про це вона розказала в інтерв’ю норвезькому NRK.

У нас більше немає стосунків. До 24 лютого всі спортсменки говорили між собою, ми спілкувалися з росіянками. Але після (повномасштабного вторгнення – ред.) все змінилося. Ніхто з них не написав нам. Вони мовчали“, – розповіла вона.

Багато спортсменів кажуть, що це не їхня проблема. Вони не розуміють, що це Росія вторглася в мою країну, в Україну. Вони кажуть: “Ми не можемо нічого зробити”. Можуть. Чому ж вони так думають?” – додала Магучіх.

Магучіх нагадала, що все, що зробила Ласіцкене, – це “лист до Томаса Баха після трьох місяців війни”, на який сама українка відреагувала негативно.

У листі Ласіцкене, яка має звання капітанки Збройних сил РФ, звинуватила президента Міжнародного олімпійського комітету в “боягузтві” та “порушенні олімпійської хартії” через санкції проти спортсменів із Росії.

Після всіх цих подій Магучіх більше не вважає Ласіцкене своєю кумиркою, а також каже, що “частина її шкодує” про те спільне фото на Олімпіаді.

Це частина мого життя, і це був досвід, який зробив мене ментально сильнішою. Це сталося, і я не можу цього змінити. Я більше не маю ідола. Тепер я виступаю з усвідомленням того, що є кумиркою для багатьох українських стрибунів. І я хочу ставати кращою заради них“, – підсумувала Магучіх.

Як ми писали, під час Олімпійських Ігор в Токіо українська легкоатлетка Ярослава Магучіх виборола бронзову медаль і зробила спільне фото з росіянкою Ласіцкене, яка має звання капітана армії країни-агресора. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр тоді відреагувала на це і нагадала, що російсько-українська війна накладає певні обмеження на спортсменів, які представляють Україну на міжнародних змаганнях.

Сама Магучіх заявила після прибуття в Україну, що фотографуванням із Ласіцкене не висловлювала «жодної політичної позиції», та що між Україною і РФ триває війна.

Натомість вже за кілька тижнів Магучіх знову фотографувалася з Ласіцкене, після чого виправдалася тим, що не обіймалася з росіянкою. Крім того, Магучіх відмовилася коментувати доречність накладення санкцій на російських спортсменів за регулярне використання допінгу на змаганнях.

Фото: Фейсбук