Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про відновлення прямого зв'язку між Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та Чорнобильською атомною електростанцією (ЧАЕС) після втрати його 10 березня в результаті тимчасової окупації станції російськими військами.

Про це повідомив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі на сайті організації.

“Це дуже хороша новина, що регулюючий орган тепер може безпосередньо зв’язуватися зі станцією, коли це необхідно”, – цитують у щоденному зведенні МАГАТЕ слова генерального директора агентства Рафаеля Маріано Гроссі.

За його словами, надійний зв’язок із регулятором — один із семи обов’язкових стовпів ядерної безпеки, які він позначив на початку війни в Україні.

МАГАТЕ нагадала, що російські війська захопили Чорнобильську АЕС 24 лютого і утримували її протягом п’яти тижнів, перш ніж відступити 31 березня, а ДІЯРУ з 10 березня отримувала інформацію про ситуацію на станції через її найвище зовнішнє керівництво.

У зведенні також йдеться, що Росія має намір наприкінці цього місяця очолити місію експертів МАГАТЕ на Чорнобильський майданчик для дотримання ядерної безпеки та радіологічної оцінки, доставки туди життєво важливого обладнання та ремонту систем віддаленого гарантійного моніторингу агентства.

Як повідомлялося, міністр енергетики України Герман Галущенко раніше припускав, що візит Гроссі на ЧАЕС може відбутися 26 квітня у 36-ті роковини аварії на ній.

Фото: Фейсбук