Площа споруди більше 500 кв. метрів.

Вирубані дерева та перегороджена дорога. У Дніпровському районі, за адресою Миропільська 29 збудували величезний МАФ на прибудинковій території будинку. Про це йдеться в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Kyiv Media

За словами мешканців, усі роботи з установки МАФу роблять вночі.

“Ми почули гуркіт, це було пів третьої ночі, спочатку поставили каркас та привезли один МАФ. А вже на наступну ніч поставили інші мафи”, – розповіла Ольга, голова будинкового комітету.

Площа споруди більше ніж 500 кв метрів. Крім того, МАФ розташували впритул до будинку. Але за нормами пожожежної безпеки він має знаходитися за 8 метрів від будинку.

Kyiv Media

Мешканці кажуть, що боролися з встановленням МАФу і навіть зверталися до поліції.

“27 числа приїхали забудовники з тітушками, захопили цю територію. Ми воювали, воювали, поліцію викликали, але ніяких дій від поліції немає”, – зауважила місцева мешканка Катерина.

Kyiv Media

Жителі будинку також кажуть, що забудовники зламали дерева та демонтували доріжку, щоб встановити МАФ.

За словами депутата Київради Юрія Федоренко, встановлення цього МАФу є незаконним. Проте остаточне рішення може дати лише Державний будівельний архітектурний контроль. Він також зауважив, що проблеми з цією ділянкою тягнуться ще з 2003 року.

“У 2003 році ділянка була продана Київрадою у приватну власність. Після того, як почали встановлювати конструкцію, я виніс це питання на контроль. Ми зібрали комісію, запросили власника діялнки та забудовника, і зібрали громадськість. І було з’ясовано, що ділянка передана у приватну власність, отримані містобудівні умови та обмеження для будівництва 3-4 поверхового торгового центру та є дозвіл проведення будівельних робіт”, – зазначив депутат.

Проте забудовник не створив проект, та не затвердив його, а просто завіз МАФ. Наразі вирішується питання щодо демонтажу цієї споруди.

“Надалі, я розраховую, що київський міський голова відреагує на цей процес. І все ж таки буде знесена ця споруда”, – зауважив Юрій Федоренко.

Депутат також наголосив на тому, що у цій ситуації дуже важливе втручання поліції, і закликав правоохоронців не ігнорувати правопорушення та підтримувати благоустрій району.

Фото: Київ ТБ