Міністерство охорони здоров'я не виключає ймовірність введення локдауну восени.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, восени Україна може повернутися до локдауну через новий спалах коронавірусу, проте МОЗ намагається зробити все, щоб уникнути жорстких карантинних обмежень.

“Якщо ми будемо бачити зростання за нашими показниками, ми будемо готові переводити певні області, країну в жовтий, помаранчевий або в червоний рівень епідемічної небезпеки. Адаптивний карантин, який був нами розроблений уже для весняного періоду, дієвий і ефективний, тому ми будемо його дотримуватися, якщо буде зростання випадків”, – сказав Ляшко.

Міністр закликав людей старше 60 років робити щеплення і дотримуватися протиепідемічних норм. Це і звернення до своїх старших родичів, батьків, дідусів, бабусь, щоб вони пішли і пріоритетно зробили щеплення проти коронавірусної хвороби”, – зазначив Ляшко.

Він пояснив, якщо в Україні люди, старші 60 років, будуть вакциновані хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків для системи охорони здоров’я буде некритичним.

“Тому, розглядаючи доцільність введення локдауну, ми насамперед говоримо про те, що ми хочемо захистити найвразливіші групи населення. Найвразливіші групи – це люди старшого і похилого віку”, – наголосив міністр.

Голова МОЗ уточнив, що саме люди старшого й похилого віку найчастіше інфікувалися коронавірусом і мали негативні наслідки для здоров’я. Також серед них була зареєстрована найбільша кількість смертей.

Фото: Фейсбук