Запис у чергу на вакцинацію тепер буде недоступним.

В Україні стартує останній, п’ятий етап вакцинації населення проти COVID-19, під час якого щеплюватимуть усіх охочих віком від 18 років. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко сьогодні на брифінгу.

За його словами, вакцинація для всіх охочих стартує відзавтра, 21 липня. Пріоритет все ж надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями.

«З 21 липня всі дорослі старше 18 років, які хочуть вакцинуватися, можуть зробити щеплення проти ковіду. Ви можете вакцинуватися у найближчому пункті щеплення, в центрі масової вакцинації або до вас може приїхати мобільна бригада, якщо ви записані в чергу як колектив, в якому працює понад 50 осіб», — сказав міністр.

У МОЗ зазначають, що з відкриттям п’ятого етапу запис у чергу на вакцинацію через сайт чи мобільний додаток «Дія» перестає працювати, бо кожен охочий може записатися безпосередньо на щеплення.

Також Ляшко розповів, як відбуватиметься вакцинація препаратом Moderna. За його словами, у кожному флаконі вакцини — 15 доз, які треба використати за допомогою наявних в Україні шприців та завдяки відповідальному ставленню медиків.

Зі слів міністра, самоблокуючі шприци Soloshot Mini, які застосовують в Україні, дають можливість використовувати ефективно всі 15 доз вакцини з кожного флакона, хоча нині флакони пораховані по 14 доз кожен. Це означає, що за правильного використання є можливість спожити 142 860 додаткових доз. Відтак, в МОЗі закликають медиків мінімізувати розлив препарату, заздалегідь формувати списки вакцинації та планувати витрати вакцини, щоб не було залишків та утилізації.

Повний перелік пунктів та центрів вакцинації, де можна записатися на щеплення, є на сайті.

Як ми повідомляли, в аеропортах України пропонують розгорнути пункти щеплення від COVID-19.

Фото: Фейсбук