Частина родин не можуть повернутися до Києва на роботу. Місцева влада обіцяє відсьогодні почати відновлення дамб.

Після сильної зливи у селі Лишня Київської області прорвало 6 дамб між озерами. Кількадесят родин, які проживають у населеному пункті, тепер заблоковані у ньому, йшлося в сюжеті «ТСН».

Злива з градом пройшла в суботу, 26 червня. Після неї водою розмило дамби з обох сторін села, по яких люди заїжджали до своїх домівок. Переважно це кияни, які мають тут свої дачі, а всього в Лишні проживають 30 родин.

Місцеві мешканці кажуть, що сильні зливи тут бували і раніше, а тому не виключають, що причиною інциденту був і людський фактор. Натомість орендар запевняє, що жодна дамба не витримала б такої повені.

«Це сталося через дуже сильну зливу. Прорвало дамбу в кар’єрах які вище, у полі. Вода йшла висотою вище дамби в півтора метри» — каже орендар Ігор Діденко.

Місцева влада оцінює збитки в 1 мільйон гривень, і заявляє, що грошей на відновлення в бюджеті немає. В селі також розмило дороги, приватні ділянки та городи, повідривало газові труби в садибах, знесло міст. Однак роботи з відновлення дамб обіцяють почати вже відсьогодні.

«Ми почнемо щось робити. Що почнемо? Згортати все це до містка, накладати суміші, глина, пісок, щебінь. Будемо робити дорогу» — зазначила староста села Оксана Дерев’янченко.

Місцеві мешканці тим часом вийшли ловити рибу на підтопленій території — часто це вдається робити навіть руками. Рибу виносять у мішках та пакетах. Поруч розташовані 4 штучні ставки та 3 комунальні.

Місцеві мешканці ловлять рибу руками та підсаками

 

Фото: скріншот