Мер столиці підкреслив, що поки зарано говорити про терміни подовження суворих обмежень. За його словами, тільки наступного тижня можна буде побачити їх результати.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

“Ми будемо виходити зі статистики захворюваності. За минулу добу, наприклад, було майже 2 тисячі хворих і 48 людей померли”, – сказав Кличко.

“Цифри (щодо захворюваності) дуже не оптимістичні. Ми сподіваємося, що наступного тижня вони зменшаться. Якщо ні… Якщо цифри збільшаться, ми будемо впевнені в тому, що можемо говорити про продовження локдауну і про те, що ми не виключаємо більш жорсткі обмеження. Через тиждень ми будемо мати, я сподіваюся, позитивну динаміку щодо зниження захворюваності”, – підкреслив Віталій Кличко.

На питання, чи можуть у столиці запровадити комендантську годину, Кличко відповів, що це повноваження Верховної Ради, а не міста.

Під час локдауну минулого року в столиці видали 400 тисяч спецперепусток для проїзду у громадському транспорті столиці. А цього року, на період суворих обмежень, запроваджених з 5 квітня, таких документів видали 500 тисяч. Їх отримали всі, від кого залежить забезпечення життєдіяльності міста.

«Так. Люди обурені, люди втомилися від обмежень. Але, не можна сьогодні поводитися так, ніби вірусу не існує. В столиці щодня від коронавірусу помирає майже 50 людей, – сказав Кличко. – Ми всі ви бачили, що багато людей не хочуть дотримуватися простих правил, ходять без масок, намагаються без спецквитків потрапити в громадський транспорт. Але для чого тоді запроваджували обмеження?! Минулого року, наприклад, місто, під час локдауну, видало 400 тисяч спецперепусток, а зараз – пів мільйона!».

Він зазначив, що такі спецперепустки отримали, насамперед, медики, рятувальники, працівники соціальної сфери, транспорту, торгівлі, комунальники і військові.

Відмітимо, низка ЗМІ з посиланням на власні джерела поширюють інформацію про можливе продовження локдауну у столиці до 10 травня.

Фото: піксабей