У Києві працює 20 мобільних груп, які перевірять столичні підприємства на дотримання карантинних вимог. Вже перевірили 1,5 тисячі фірм.

Про це повідомляє програма “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ“.

Так, у Держпродпоживслужбі зазначили, що роботодавців, чиї працівники у повному складі сидять в офісах без масок, чекатимуть штрафи. Як будуть перевіряти роботодавців у Києві – розповів голова столичного представництва Держпродспоживслужби Олег Рубан.

Він зазначив, що немає конкретних вимог про те, скількох людей потрібно відправити на дистанційну роботу, а кого залишити в офісах.

Але підприємства, які забезпечують критичну життєдіяльність міста, повинні працювати. Можливо навіть в повному обсязі“, – сказав Олег Рубан.

Щодо інших підприємств, то він зауважив, що у минулі тижні Держпродспоживслужба помітила, що ніхто не дослухався до цих порад.

81% підприємтсв працювали фактично в повному складі. Що стосується коннтролю – щодня проводиться контроль таких підприємців… У Києві працює 20 мобільних груп, які моніторять дану ситуацію і вчора було майже півтори тисячі суб’єктів перевірено“, – зазначив Олег Рубан.

За його словами, мобільні групи контролюють дотримання дистанції працівниками, дотримання маскового режиму, дезінфекція офісних приміщень і стан захворюваності персоналу. До складу мобільних груп входять працівники Держпродспоживслужби, Муніципальної варти та Національної поліції.

Олег Рубан додав, що хоч і на підприємствах сожуть показово одягти маски або поставити антисептики, однак журнал, в якому ведеться або не ведеться облік щодо захворюваності працівників підприємтсва, підробити на момент перевірки неможливо.

Штраф за недотримання карантину – мінімум 34 тисячі гривень“, – сказав він.

Додав, що до ресторанів, кафе та інших закладів громадського харчування, які порушують правила карантину, можуть застосувати не лише штрафні санкції, а й вимагати у суді закриття закладів.

Щодо заборони гратися на дитмайданчиках під час локдауну, то вона направлена в першу чергу на самосвідомість киян, адже на майданчиках постерігається велике скупчення людей і ризик заразитися коронавірусом підвищується. У деяких районах столиці обурені батьки зірвали обмежувальні стрічки довкола дитячих атракціонів.

Ми будемо продовжувати цю практику та обносити місця скупчення людей обмежувальними стрічками“, – резюмував Олег Рубан, зазначивши, що якщо мама повела кататися дитину на порожньому майданчику, то її ніхто не штрафуватиме. Однак якщо людей на майданчику буде хоч кілька – то такі батьки самостійно наражають на небезпеку своїх дітей.

Нагадаємо, у МОЗ сьогодні заявили, що медична ситема вичерпала свої резерви і розгортати додаткові ліжка в медзакладах більше не будуть.

Фото: Фейсбук