Завантаженість столичних лікарень, які госпіталізують хворих на коронавірус, на сьогодні становить 53,2%.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА, депутатка Київської міської ради під в прямому ефірі програми “Вголос” на радіо “Київ FM“.

За словами Сатростенко, на сьогодні у столиці спостерігається значне зростання не лише випадків захворювання на COVID-19, а й госпіталізації. Саме тому локдаун, як і перехід столиці до червоного рівня епідбезпеки практично неминучий.

Локдаун неминучий. І у кожного є вибір: або ізолюватися і не виходити з дому, оскільки ти не маєш “зеленого” COVID-сертифікату, або ж вакцинуватися і бути вільним у виборі діяльності та місць перебування та можливості працювати. По суті, це буде локдаун невакцинованих“, – пояснила депутатка.

Ганна Старостенко нагадала, що на сьогодні Міністерством охорони здоров’я визначено перелік професій, для яких вакцинація від COVID-19 – обов’язкова: “Серед них – освітяни та працівники центральних і місцевих органів влади. Переконана, що в подальшому цей список буде розширено”.

Депутатка підкреслила, що у міста на сьогодні є максимум можливостей для вакцинації: є достатньо вакцин на вибір, відкрито величезну кількість вакцинальних центрів та пунктів щеплення:

  • 117 – у медичних закладах столиці
  • 53 мобільні бригади
  • понад 20 пунктів щеплення у торговельно-розважальних центрах
  • до вакцинальної кампанії долучаються також ЦНАПи.

“Єдине, що потрібно зробити – це прийти і вакцинуватися”, – додала Ганна Старостенко.

Фото: Фейсбук