Водночас збільшується кількість вакцинованих киян.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Валентина Гінгзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА, розповіла, що станом на 30 квітня в столичних дорослих лікарнях завантаженість COVID-ліжок складає 43%, а в дитячих та родопомічних закладах – 21%.

«Для порівняння – 5-6 квітня завантаженість була на рівні 85%. Якщо сьогодні (30 квітня – ред.) на ранок у столиці 2 800 пацієнтів із підозрою або підтвердженим COVID-19, то в пікові дні це було 5 200 пацієнтів. З точки зору статистичних показників, локдаун справді довів свою повну ефективність», – зазначила Валентина Гінгзбург.

Водночас директорка Департаменту повідомила, що в період останньої хвилі коронавірусу в столичних медзакладах довелося додати близько 1 100 додаткових COVID-ліжок. Наразі, після зменшення кількості хворих, ці ліжка перекваліфікують у ті відділення лікарень, із яких вони були забрані. Адже після закінчення локдауну, із 1 травня кожен медзаклад зможе проводити планову госпіталізацію й операції за своїм напрямком.

«Потрібно також зазначити, що 84% COVID-ліжок забезпечені киснем. Насьогодні близько 50% пацієнтів є кисневозалежними», – наголосила пані Валентина.

Окрім цього, Валентина Гінгзбург розповіла, що в період останньої хвилі COVID-19 до ЦЕМД надходило близько 1 900 викликів на добу, із яких госпіталізували близько 750-780 COVID-пацієнтів на добу. Наразі, за словами директорки Департаменту, цей показник сягає до 300 госпіталізованих на добу.

«Більше 80% пацієнтів під час останньої хвилі потребували кисню. Столичні лікарні використовували в піковий період 50-60 тонн кисню на добу», – зазначила пані Валентина.

Цікаво, що, за словами Валентини Гінгзбург, у Києві наразі вже вакцинувалася 68 871 особа, із яких близько 21 000 – медики. Це найбільший показник в Україні.

Пані Валентина наголосила, що наразі всім людям необхідно дотримуватися всіх карантинних обмежень та не нехтувати правилами індивідуального захисту. Особливо в період свят, щоб після Великодня не довелося знову запроваджувати карантин.

Нагадаємо, із 1 травня Київ та Київська область виходять із червоної зони епідемічної небезпеки.

Фото: pixabay