Наразі в столиці завантаженість COVID-ліжок у лікарнях складає 64,7%.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА, розповіла, що наразі в столиці завантаженість COVID-ліжок у лікарнях складає 64,7%. Для порівняння, 5 квітня завантаженість була понад 85%. Відтак, за словами пані Валентини, можна говорити про позитивну динаміку.

«Сьогодні є вільні ліжка, але хочу наголосили, що більше 70%, які перебувають у станціонарах, – у тяжкому стані. Водночас понад 80% пацієнтів – киснезалежні. Відтак, послаблювали обмежувальні заходи поки не потрібно. Варто пам’ятати, що все залежиться від нас», – наголосила Валентина Гінзбург.

Окрім цього, директорка Департаменту охорони здоров’я пояснила, що нові випадки інфікування коронавірусом столиця отримує внаслідок відкритих транспортних сполучень.

«Ми кожного дня маємо приїзд людей із інших регіонів, не дивлячися на те, у якій зоні вони перебувають. Відтак, маємо нові випадки інфікування», – зазначила Валентина Гінзбург.

Також пані Валентина розповіла, що наразі в столиці до лікування хворих на COVID-19 долучилися й відомчі лікарні. Зокрема пацієнтів приймають у 8 інститутах НАМН та в 3 лікарнях залізничного транспорту.

Цікаво, що в Києві наразі спостерігається спад і кількості хворих дітей. У дитячих лікарнях заповненість COVID-ліжок – близько 40%. Однак, якщо порівнювати з 2020 роком, то кількість хворих дітей та вагітних жінок все ж збільшилася.

Водночас Валентина Гінзбург нагадала, що сьогодні Київ є лідером за кількістю вакцинованих проти COVID-19 людей.

«Хочу наголосити, що розслаблятися наразі не варто. Ми мали пік захворюваності 5 квітня. Спад, який ми зараз маємо, досягли саме завдяки введеним обмеженням», – наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я.

Фото: pixabay