Лікаря-акушера-гінеколога приватної клініки “Лелека”, який підозрюється в допущенні медичної помилки під час проведення пологів, що спричинила смерть новонародженої дитини, відсторонено від зайняття лікарською практикою.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

“Згідно із матеріалами досудового розслідування, у травні 2020 року під час ведення пологів 32-річної породіллі, лікар-акушер-гінеколог здійснив неправильну оцінку даних КТГ-моніторингу плода та несвоєчасно прийняв рішення про проведення операції кесаревого розтину. Внаслідок цього новонароджена дитина отримала незворотні зміни у центральній нервовій системі, від яких померла через 55 днів”, – йдеться у повідомленні..

Як зазначається, судово-медична експертиза підтвердила причинно-наслідковий зв’язок між діями медика та смертю немовляти.

Дії лікаря кваліфіковано за ч. 2 ст. 140 КК України – неналежне виконання своїх професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому.

Як ми писали, інцидент зі смертю немовляти через помилку лікаря стався у приватному пологовому будинку “Лелека”. 

За словами мами дитини, коли вона відчула себе погано, то одразу поїхала до лікарні. Її під’єднали до датчика КТГ-моніторингу дитини. Лікарі казали жінці, що все добре, проте біль був жахливим.

“Датчики на 40 хвилин відключили, але коли підключили назад, серце у дитини вже не билося. Це помітив чоловік. Проте лікарі продовжували казати, що в мене все добре і дитинка просто перевертається”, – каже жінка.

Дитина народилася вже у комі, та лікарі не повідомили про це батьків. Чотири дні дівчинці кололи адреналін. Через місяць батьки забрали дитину і перевели її до паліативного відділення іншого закладу Києва, де немовля померло. Дівчинка прожила лише 55 днів. 

За час перебування у пологовому будинку батьки заплатили понад сто тисяч гривень.

Фото: Фейсбук