За 9 місяців цього року 177 дітей надійшло з ознаками отруєння психоактивними речовинами та алкоголем, 40% з них у такий спосіб хотіли вкоротити собі віку.

Про це повідомили у НДСЛ “Охматдит”.

У повідомленні зазначили, що лікарі все частіше фіксують сумну статистику. За 9 місяців 2021 року 177 дітей надійшло до лікарні з отруєнням психоактивними речовинами та алкоголем. З них 40% у такий спосіб хотіли вкоротити собі віку, а 15% дітей пробували алкоголь та наркотичні речовини у 9-10 років.

За статистикою, вік дітей, що робили спробу суїциду, знижується до 10-12 років.

«В Охматдиті ми щодня стикаємось з безліччю кризових ситуацій, у які потрапили діти. Ми спостерігаємо зменшення віку дітей, що вчиняють суїцидальні спроби, збільшення випадків алкогольних та наркотичних отруєнь, насильства над дітьми. До Національної лікарні пацієнти потрапляють вже після кризової ситуації. Але ми хочемо запобігати таким випадкам»,— зауважила Олена Анопрієнко, завідувачка Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «Охматдит», канд.психол.наук.

Саме тому, на базі Охмадиту створять Медико-експертний кризовий центр, у якому співпрацюватимуть медики та правоохоронці. Він запрацює на початку 2022 року.

«Ми створюємо цей центр для того, щоб навчити усіх людей, дотичних до дитини, вчасно розпізнавати проблеми, які в неї є. Це залежності, сексуальне або психологічне насилля, булінг, такі серйозні розлади харчування, як анорексія чи булемія та інше. Не буває дітей, які не хочуть навчатися чи не хочуть соціалізуватись», – зазначила радник міністра внутрішніх справ Анна Міщенко.

У центрі проводитимуть тренінги. До проєкту Охматдит планує залучити понад 100 дитячих лікувальних закладів.

Фото: pixabay