Відпочинок може перетворитися на суцільне лихо, якщо ви будете необережними зі своєю шкірою.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Переніжилися на сонці – отримали опік. Поплавали в морі з медузами – отримали опік.

Журналісти телеканалу «Київ» запитали експертів, що робити в кожній із цих ситуацій, щоб ваш відпочинок ніщо не зіпсувало. І перше, що може з вами трапитися – це сонячний опік.

«Сонячний опік це різновид опіків, який отримує людина після довготривалого впливу ультрафіолетового випромінювання. Площа опіку може бути великою.  Унас були випадки, коли опіки доходили до 80-85% поверхні тіла. 1% – це одна площа долоні людини. За рахунок площі опіку в людини може бути інтоксикація, коли йому потрібне буде лікування на стаціонарі. Інколи навіть потрібна реаніамація», – пояснила Олена Францева, лікар-комбустіолог вищої категорії.

Рятуватися від сонячного опіку потрібно прохолодним компресом та спеціальними препаратами проти опіків. Між тим, не всі ураження шкіри розвиваються одразу після впливу сонця, невеликі червоні цяточки, як кропив’янка, може з’явитися через декілька годин та навіть днів.

«Алергія на сонце –  це насправді фоточутливість. Це дуже великий комплекс різних захворювань, які проявляються, як реакція на шкірі в той момент, коли засвітило сонечко. Насправді ж класична, тобто справжня алергія на сонце – це коли в людини реакція у вигляді кропив’янки на ультрафіолетове випромінювання є зрідка», – зазначила Владислава Барзилович, лікар-педиатр, алерголог.

Друга небезпека чатує на вас у воді. Це медузи. Багато людей бояться плавати в морі саме через страх бути ужаленими.

«Це є подразнювальна реакція, яка прирівнюється, за результатами багатьох досліджень міжнародних університетів, до хімічного опіку», – наголосила пані Владислава.

«Якщо контакт із цією медузою був і є опік, то треба цю медузу прибрати й обов’язково промити солоною морською водою місце, де вона торкалась. Якщо це буде прісна вода, то реакція буде ще більш сильна, тому що йде далі розпад цієї токсичної речовини», – пояснив Олександр Назаренко, лікар-алерголог, імунолог клініки алергології та імунології.

Неважливо, чи то сонячний опік, чи то наслідки після зустрічі з медузою – є припущення, що сметана та олія рятують від опіків. Про такі види допомоги від опіків запитали в киян.

Цікаво, що більшість людей проти народного лікування сметаною та олією, однак є й ті, хто кажуть, що колись їм допоміг від опіку кефір.

Олена Францева, лікар-комбустіолог, наголосила, що ці харчові продукти не просто не допоможуть від опіку, а й можуть нашкодити.

«Це жирні препарати. Жири не дають можливості охолодитися шкірі. Якщо на епідермісі є якісь тріщини чи ранки (а вони найчастіше є), то від жирів вони можуть поглибитися. Ба більше, у шкіру можна занести інфекцію, адже сметана – не стерильний продукт», – зазначила лікарка.

Відтак, місце сметани та олії тільки на кухні, а ніяк не в аптечці. Тому рятуйтеся від опіків правильно.

Фото: фейсбук