Лікар невчасно призначив кесарів розтин і дитина задихнулася. Батьки заплатили загалом 100 тисяч гривень.

Інцидент зі смертю немовля через помилку лікаря стався у приватному пологовому будинку «Лелека». Наразі медику загрожує до 3 років позбавлення волі. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Kyiv Media

За словами мами дитини, коли вона відчула себе погано, то одразу поїхала до лікарні. ЇЇ під’єднали до датчика КТГ-моніторингу дитини. Лікарі казали жінці, що все добре, проте біль була жихливою.

“Датчики на 40 хвилин відключили, але коли підключили назад, серце у дитини вже не билося. Це помітив чоловік. Проте лікарі продовжували казати, що в мене все добре і дитинка просто перевертається”, – каже Лідія.

Kyiv Media

Проте дитина народилася вже у комі, та лікарі не повідомили про це батьків. Чотири дні дівчині Вірі кололи адреналін. Через місяць батьки забрали Віру і перевели її до паліативного відділення іншого закладу Києва, де немовля померло. Дівчинка прожила лише 55 днів. За час перебування у пологовому будинку. Ліда з чоловіком заплатили понад сто тисяч гривень.

Kyiv Media

Після заяви батьків розпочали провадження за статтею “неналежне виконання службових обов’язків” лікарями. Судмедексперти встановили, що Ліді потрібен був терміновий кесарів розтин, який зробили пізніше, ніж на годину.

Підозру вручили акушерові-гінекологу Миколі Коваленку, який робив кесарів і того дня був черговим. Крім того, Лідія зазначила, що буде скаржитися на ставлення лікарів та директора клініки до неї та чоловіка.

Kyiv Media

“Вони так і не сказали що була асфіксія. Розповідали, що це карма, божа воля, головний лікар заявив, що це моя матка задушила дитину. Сказали, що це я нагрішила дуже сильно, що я ще молода і можу народити здорову дитину”, — зазначила Лідія.

Директор пологового в коментарі журналістам відмовив, натомість запросив на екскурсію, та за годину передумав і знову відмовився. Підозрюваний свою позицію журналістам озвучив телефоном і заявив, що винним себе не вважає. Нині він досі перебуває на роботі.

Kyiv Media

Нагадаємо, як ми писали раніше, слідчі Оболонського управління поліції за процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури повідомили фігуранту про підозру у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 140 Кримінального кодексу України – неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Фото: скріншоти