Водночас лікар назвав симптоми, які можуть вказувати на тромбоз.

Про це повідомив Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та лікар-імунолог, у програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

«Якщо говорити про ризик виникнення тромбозів після двох тижнів від перенесення COVID-19, то він оцінюється 38 випадків на 1 мільйон. У цьому дослідженні також по електронних записах оцінювався ризик виникнення тромбозів венозних синусів головного мозку при використанні вакцин на платформі м-РНК, куди відносяться Moderna і Pfizer. Там частота сигналів оцінена в 4,1 випадки на 1 мільйон протягом 2 тижнів», – розказав Федір Лапій.

Імунолог також наголосив, що ризик виникнення тромбозу після перенесеної інфекції у 8 разів вищий, ніж аналогічний ризик при вакцинації. За словами лікаря, ще у грудні минулого року зафіксували зростання кількості випадків рідкісних форм тромбозу. Зокрема їх фіксували навіть у пацієнтів, які перенесли COVID-19 безсимптомно.

«Не виключається відсутність взаємозв’язку між вакцинацією і тромбозами. Щодо частоти – вона надзвичайно низька. Усі випадки тромбозів, про які говорять, а це 86 випадків після вакцинації вакциною AstraZeneca на надзвичайно велику кількість вакцинованих. Зокрема в Британії було виконано понад 32 млн вакцинації. Загальна частота тромбозів складає 4,6 випадки на 1 млн провакцинованих пацієнтів», – сказала Дарія Сімчук, лікарка реанімаційного відділення другої міської лікарні Житомира.

За словами Дарії Сімчук, летальність у таких випадках складає 1 випадок на 1 мільйон вакцинацій. Лікарка також наголосила, що відмовлятися від вакцинації проти коронавірусу не варто, оскільки її користь перевищує ризики.

Окрім цього, пані Сімчук повідомила, що чіткі фактори ризику виникнення тромбозів ще не ідентифіковані. За отриманими повідомленнями, така реакція частіше виникала у жінок віком 60 років.

Зі свого боку Федір Лапій зазначив, що різниця в частоті зафіксованих випадків тромбозів після щеплення AstraZeneca та після щеплення Pfizer знаходиться на рівні статистичної похибки.

Водночас лікар Лапій назвав симптоми, які можуть вказувати на тромбоз.

«Це (симптоми – ред.) головний біль, який раніше вас не турбував, який триває понад 3 дні. Ми, звичайно, говоримо про синці», – повідосив Федір Лапій.

Лікар-імунолог наголосив, що за появи симптомів, які можуть вказувати на тромбоз, потрібно звертатися до лікаря.

Нагадаємо, завтра в столиці почнуть щеплювати киян віком від 65 років. Водночас Київ є лідером за кількістю щеплених протягом усього періоду вакцинальної кампанії – 50 тисяч 897 імунізованих.

Фото: фейсбук